AJANS ÇERKEŞ

18 Aylık Ecem Su Bebek Öksürtme Cihazına Kavuştu!

18 Aylık Ecem Su Bebek Öksürtme Cihazına Kavuştu!

24 Haziran 2020 11:13

18 Aylık Ecem Su Bebek Öksürtme Cihazına Kavuştu!

Ecem Su bebek ve Çerkeşli hemşerilerimiz adına; Başta Ankara Çankırılılar Derneği ve Erzurum İmam Hatipliler Derneği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olmak üzere Başkent Ankara’ya, dadaşlar diyarı Erzurum’a ve tüm Türkiye’ye sonsuz TEŞEKKÜRLER!

Çerkeş’in Ulusu Mahallesinde yaşayan Ecem su bebeğin yaşaması için gerekli olan Öksürtme Cihazı, dün evinde teslim edildi.

16 Haziran Salı günü Ecem Bebeğin Annesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Seslendi başlıklı haberimiz, Türkiye genelinde geniş yankı bulurken ER İHYA DER – Erzurum İmam Hatipliler Derneği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile ÇANDER – Ankara Çankırılılar Derneği çağrımıza kulak verdi.

Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde yaşayan Turmuş ailesi 18 aylık bebeği için yardım istemiş,  Aylarca yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Ecem Su bebek korona virüs nedeniyle hastaneden taburcu edilmişti. Evinde makineye bağlı olarak yaşayan Ecem Su bebeğin acil 38 bin TL’lik ‘Öksürtme Cihazına’ ihtiyacı olduğunu haber sitemizden duyurmuştuk.

Haber sitemizde yer verdiğimiz haber sonrası yardım talebinde bulunmak isteyen yüzlerce kişi tarafından telefon yağmuruna tutulduk ve yayınladığımız haberden 4 saat sonra Erzurum’dan gelen telefon ile müjdeli haberi aldık. Ecem su bebeğin ihtiyacı olan Öksürtme cihazının ER İHYA DER tarafından, medikal malzemelerin de ÇANDER tarafından karşılanacağı bildirildi.

ER İHYA DER – Erzurum İmam Hatipliler Derneği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muhammet İkbal Çiçek ve dernek üyeleri ile ÇANDER – Ankara Çankırılılar Derneği Başkanı Aydın Öksüz ve dernek üyeleri, Turmuş ailesini evinde ziyaret ederek Öksürtme Cihazını ve gerekli medikal malzemeleri Turmuş Ailesine teslim etti.

Ecem su bebeğin haberini paylaşarak yardımsever insanlara ulaşmasına yardımcı olan her bir okurumuza duyarlı davranışlarından dolayı teşekkürü bir borç biliriz.

#18 #aylık #ecem #su #bebek #öksürtme #cihazına #kavuştu