AJANS ÇERKEŞ

2020 Kurbanlık Fiyatları Ne Kadar?

2020 Kurbanlık Fiyatları Ne Kadar?

01 Temmuz 2020 12:52

Çerkeş’te Canlı Hayvan Pazarında Hareketlilik Arttı

Kurban bayramına sayılı günler kala Büyükbaş ve Küçükbaş hayvanlar pazar da yerlerini almaya başladı. Çevre il ve ilçelerden de getirilen kurbanlıklar, eski hayvan pazarında görücüye çıktı. Kurbanlıkların fiyatları ise kilosu ve cinsine göre değişiklik gösteriyor.

Kurbanlık almak isteyen müşterilerin vazgeçilmezi olan ‘pazarlık’, Korona virüs nedeniyle yeni bir hale büründü. Alıcılar ile satıcıların sağlığı nedeniyle pazarlık esnasında yakın temastan korunmak için yeni bir sistem geliştirildi.

İki tarafında sosyal mesafe kuralına uyması üzerine devreye ‘Pazarlık Çubuğu’ girdi. Korona virüs nedeniyle alıcılar çubuğun bir tarafını satıcılar ise diğer tarafını tutarak pazarlık etti.

‘2020 Kurbanlık fiyatları ne kadar? ’

2019 yılında Küçükbaş hayvanların fiyatları bin 500 TL ile 2 bin 500 TL arasında değişirken Büyükbaş hayvanların fiyatları ise 5 bin 500 TL ile 18 bin TL arasında değişiyordu. Bu yıl ki kurbanlık fiyatları geçen yıla göre artış gösterdi.

2020 yılı kurbanlık fiyatlarının geçen yıla göre hemen hemen yakınlık gösterdiğini söyleyen besiciler, bu yıl kurbanlıklar da fazla bir artışın olmadığını söylediler.

2020 Kurbanlık fiyatları ise şu şekilde, Küçükbaş hayvanların fiyatları 2 bin TL ile 3 bin 500 TL, Büyükbaş hayvanların fiyatları ise 6 bin TL ile 20 bin TL arasında değişiyor.

#2020 #kurbanlık #fiyatları #ne #kadar #çerkeş