AJANS ÇERKEŞ

Asansör Krizi Hâlâ Çözülemedi

Asansör Krizi Hâlâ Çözülemedi

09 Eylül 2019 13:31

BELEDİYE ve MÜTEAHHİT SESSİZLİĞİNİ KORUYOR!

Geçtiğimiz günlerde Yenikent Mahallesi Ali Rıza Efendi Caddesinde İş insanı Orhan Dengiz’e ait binalarda, apartman sakinlerinin üç yıldır asansörü kullanamadığını ve kapısı olmayan asansörün ise apartman sakinlerine maddi manevi zarar verebileceğini belirtmiştik.

Bahsi geçen haberin linki: http://www.ajanscerkes.com/cankiri/cerkes/belediye-muteahhide-tolerans-mi-gosterdi/467

HENÜZ YAPRAK KIMILDAMADI!

Üç yıldır asansörü kullanamayan apartman sakinlerinin iddialarına göre, binalardaki asansörlerin motorunun olmaması ve müteahhit tarafından asansör firmasına ödeme yapılmadığından dolayı asansörlerin çalışmadığını belirttiler.  

HER AN CAN KAYBI YAŞANABİLİR!

Binanın zemin katında bulunan asansörün kapısının olmaması binada ikamet eden küçük çocuklar için tehlike arz ediyor. Yerden yüksekliği yaklaşık 10 metre olan asansör boşluğuna yetişkin bir insanın bile bir anlık dalgınlık sonucu düşebilir, ölümle sonuçlanabilir.

BELEDİYE İSE KULAKLARINI KAPATTI!

Apartman yöneticileri tarafından daha önce Çerkeş Belediyesine üç defa dilekçe verildiği ve sonucunda da hiçbir şekilde müdahale yapılmadığı aktarıldı. Vatandaşlar ise Belediye tarafından müteahhide gösterilen özel bir toleransın olduğunu öne sürüyor.

Apartman sakinleri can kaybı yaşanmadan asansörlerin hizmete açılmasını istiyor.

#asansör #krizi #hâlâ #çözülemedi