AJANS ÇERKEŞ

Çerkeş Şehitliğini Yabani Otlar İşgal Ediyor!

Çerkeş Şehitliğini Yabani Otlar İşgal Ediyor!

01 Temmuz 2020 15:43

Çerkeş Şehitliğini Yabani Otlar İşgal Ediyor!

Görevdeyken, göreve giderken veya görevden gelirken ister temsili ister gerçek her ne şartlarda şehit olurlarsa olsunlar ayrım yapılmaksızın hepimizin şehitledir.

Vatanını düşman işgalinden korumak için şehit olanların mezarlarını otlar işgal ediyor. Çerkeş’te ki yetkililerde seyre bakıyor!

Çerkeş Şehitliği içerisindeki yabani otlar mezar taşlarını kapatmaya başladı. Mezarlıklardaki bakımsızlıktan dolayı uzadıkça uzayan yabani otlar kötü görüntüye neden olurken bazı vatandaşlar tarafından saygısızlık olarak nitelendirildi.

Çerkeş Şehitliğine gereken önemin verilmesini söyleyen duyarlı vatandaşlar, Şehitlikte ki otların temizlenip çiçeklendirilmesini talep etti.

Yaz mevsiminin de gelmesiyle birlikte park, bahçe, kaldırım ve mezarlıklar da ki yabani otlar aldı başını gidiyor. Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle vatandaşlar her zaman olduğu gibi Arefe günü vefat eden yakınlarını kabri başında ziyaret etmek için mezarlıklara akın edecek.

Çerkeş Şehitliğinde kaybolan mezar taşları gereken saygının ve önemin verilmediğine işaret ederken içerisindeki çeşmenin suyunun da akmaması pes dedirtti.

Vatandaşlar park, bahçe ve kaldırımların yanı sıra dini değerlerimizden olan mezarlıkların da bakımlarının yapılmasını söylerken mezarlık etrafını çiçeklendirme çalışmalarının yapılmasını iletti.

#çerkeş #şehitliğini #yabani #otlar #işgal #ediyor