AJANS ÇERKEŞ

Çerkeş'te Korona Virüs Son Durumu

Çerkeş'te Korona Virüs Son Durumu

28 Haziran 2020 14:13

Çerkeş Korona Virüs Son Durumu

Çerkeş’te Korona virüs salgınında artışlar meydana geldi. Hayat Eve Sığır (HES) uygulamasında covid-19 olduğu belirlenen noktalardaki artışlar vatandaşların dikkatinden kaçmadı.

Korona virüs salgını nedeniyle hayata geçirilen Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasından korona virüs ile ilgili son durumu takip eden vatandaşlar uygulamadaki mavi noktaların arttığını görünce endişeye kapıldı.

 

Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu sosyal medya hesabından zaman zaman ‘Çankırı Korona Virüs Tablosu’nu paylaşarak vatandaşlara uyarılar da bulunuyordu. Çivitcioğlu’nun en son paylaştığı tablo da ki vaka sayısı ise; Toplam test sayısı 3085, toplam vaka sayısı 243, toplam vefat sayısı 6, toplam iyileşen hasta sayısı ise 170 şeklindeydi. Çivitcioğlu’nun paylaşımından 22 gün sonra Çerkeş’te vaka sayılarında artış görüldü.

HES uygulamasında Çerkeş’te vaka sayısı 3 nokta da sabit iken, vaka sayısı 2 katına çıkarak 6 oldu. HES uygulamasına göre vaka görülen yerler ise şu şekilde; Çerkeş Merkez 3, Çerkeş Uluköy Köyü 1, Saçak Merkez 2 toplam da 6 vaka görüldü.

Vatandaşlar Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu’ndan güncel korona virüs tablosunu paylaşmasını beklerken, Çerkeş’te tedbirlerin artıp artmayacağı konusunda da Belediyenin Başkanından açıklama yapmasını bekliyor.

Saçak Beldesindeki covid-19’lu olan ve vatandaşların sağlığını tehdit eden bir şahsın ise evinde izole olmadığı yönünde iddialar yer alıyor. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun Saçak Beldesinde önlem amaçlı bir tedbir alıp almayacağı ise merak ediliyor.

#çerkeş #te #korona #virüs #son #durumu