AJANS ÇERKEŞ

"Hayvan Barınağı Yapılacak Bu Sıkıntılar Giderilecek"

"Hayvan Barınağı Yapılacak Bu Sıkıntılar Giderilecek"

30 Kasım 2019 18:37

Geçtiğimiz Perşembe günü Ajans Çerkeş İmtiyaz Sahibi Yasin Ustacı’nın sosyal medya hesabından paylaştığı ‘Sokak Hayvanları’ ile ilgili gönderisi Çerkeş’in gündemi oldu.

Sosyal Medyada paylaşılan gönderi, “SON DAKİKA GELİŞMESİ
Çerkeş'te biri yada birileri tarafından sokak köpekleri toplanarak Bayramören Dalköz Köyü, Kurşunlu Çöplüğü ve Yalakçukurören köylerine atıldı.
Biraz önce de Ajans Çerkeş'e gelen ihbarda Ulusu Mahallesinde aynı kişi yada kişilerin olduğu tahmin edilen köpek avcıları sokak köpeklerine 9 el ateş ettiği ve gözlerden kaybolduğu aktarıldı.
(Video ve fotoğraflara ulaşınca sizlerle paylaşacağız)”
 bu şekilde idi.

 

Vatandaşların kimisi sokak hayvanların ilçeden uzaklaştırılması gerektiğini savunurken kimisi de sokak hayvanların yeri sokak ve kaldırımlardır diyerek sokak hayvanlarına dokunulmaması gerektiğini savunmuştu.

Ajans Çerkeş İmtiyaz Sahibi Yasin Ustacı son günlerde Çerkeş’in gündemini meşgul eden Sokak Hayvanları hakkında ne yapılabileceği sorusunu Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu’na aktardı.

Ajans Çerkeş’e değerlendirmede bulunan Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, “Bu konuda bilgim yoktu ama ben Hasan Sopacı başkanımın her konuda hassasiyet göstereceğini biliyorum. Böyle bir sıkıntı varsa kendisinin de veteriner olması bakımından yakın bir zamanda barınak yapar. Hayvanlarımızın da barınakta hayatlarını geçirmelerine imkan sağlar. Çerkeş halkı bu konuda en ufak bir tereddüde kapılmasın. Yapılacak olan Hayvan Pazarı projesinin içerisinde Hayvan Barınağı da var. İnşallah en kısa sürede bu sıkıntılar giderilecek.” dedi.

 

#çerkeş #sokak #hayvanları #barınak #köpek