AJANS ÇERKEŞ

İnşaatı Tamamlanan Okullar, Öğrencilerini Bekliyor

İnşaatı Tamamlanan Okullar, Öğrencilerini Bekliyor

02 Eylül 2019 10:54

ÇANKIRI’DA YENİ BİR OKUL: İSTİKLAL YOLU İLKOKULU

Çankırı Merkez Abdülhalik Renda Mahallesinde 2019-2020 eğitim öğretim yılında eğitim hayatına başlayacak olan İstiklal Yolu İlkokulunda bütün hazırlıklar tamamlandı.

Aynı bölgede bulunan Mehmetçik Ortaokulunda öğrenci artışına bağlı olarak iki yıldır uygulanan ikili eğitim ile ortaokul ve ilkokul öğrencilerinin aynı bahçeyi kullanma zorunluluğu sonucunda ortaya çıkan yeni bir okul ihtiyacı, İstiklal Yolu İlkokulu ile giderilmiş oldu. Mehmetçik Ortaokulu yeni öğretim yılında normal eğitime dönerken, Mehmetçik İlkokulu bundan sonraki eğitim yaşamına yeni okul ve yeni isimle devam edecektir.

Kurtuluş Savaşı’nın en önemli güzergâhlarından biri olarak kabul edilen ve adını tarihe altın harflerle yazdıran istiklal yolu, artık Çankırı’da bir okul ismi olarak da yaşayacak, çocuklarımızın zihinlerinde bir kıvanç abidesi olarak kalacaktır.

24 derslik olarak planlanan okul binası, geniş ve ferah derslikleri, laboratuvar ve atölyeleri, spor ve oyun alanları ve modern donatım malzemeleri ile öğrencileri ile buluşacağı günü beklemektedir.

               

Nasrettin Hoca Anaokulu Açılıyor

2019-2020 eğitim öğretim yılının yeni okullarından olan Nasrettin Hoca Anaokulu minik öğrencilerini beklemeye başladı.

            Kültürümüzün önemli değerlerinden gülmece ustası Nasreddin Hoca’nın adını taşıyacak olan Nasrettin Hoca Anaokulu modern mutfağı, engelli asansörü, konferans salonu ve yeni donatımıyla eğitim öğretime hazırlıklarını tamamladı.

            Fatih Mahallesi Yapraklı Yolu üzerinde bulunan TOKİ mevkiinde tamamlanan Nasrettin Hoca Anaokulu bölgenin tek anaokulu olması sebebiyle buradaki okulöncesi öğrencilerinin eğitim öğretim ihtiyaçlarını karşılaması bakımından da büyük önem taşıyor.

            0-6 yaş çocukların duyuşsal, bilişsel ve psiko-motor alanlarda kendisinden beklenen temel becerileri kazanarak; paylaşmayı, yardımlaşmayı, birlikte yaşama, birlikte çalışmayı ve başkalarının haklarına saygı göstermeyi öğrendiği bir okulöncesi eğitimi felsefesiyle kurulan Nasrettin Hoca Anaokulumuz minik yavrularımıza hizmet vereceği gün için sabırsızlanıyor.

 

 

#inşaatı #tamamlanan #okullar #öğrencilerini #bekliyor