AJANS ÇERKEŞ

Yeni Çarşı Projesinde Son Rötuşlar Yapıldı

Yeni Çarşı Projesinde Son Rötuşlar Yapıldı

19 Ocak 2021 08:58

Yeni Çarşı TOKİ Projesi İçin Son Rötuşlar

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, Çerkeş Belediyesi’nin en büyük projesi olan Yeni Çarşı TOKİ Projesinin İhaleye gönderildiğini sosyal medya hesaplarından açıkladı.

Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, Saçak Belde Belediye Başkanı Ramazan Yarım, Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk ve Eldivan Belediye Başkanı Mustafa Lafçı TOKİ Başkanı Ömer Bulut’u makamında ziyaret etti. Toplantıda Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı Çerkeş’e yapılacak olan Yeni Çarşı TOKİ Projesi hakkında bilgi vererek üzerinde son rötuşlar yapıldı.

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “TOKİ Başkanı Sayın Ömer Bulut ve ekibiyle, ihaleye gönderilen yeni çarşı ve konut projemizin son halini istişare ettik. Milletvekilimiz sayın Salim Çivitcioğlu ile birlikte uzun süredir emek verdiğimiz, ilçemizin en büyük projesini, en kısa zamanda bitirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. İnanan başarır, çalışan kazanır” ifadelerini kullandı.

‘PROJENİN İÇERİSİNDE YOK YOK!’

Çerkeş halkının merakla beklediği yeni çarşı projesinin içerisinde Şehir Meydanı, 97 adet 3+1 daire, 26 adet 2+1 daire, 11 adet 1+1 daire olmak üzere toplamda 134 adet Daire, 41 Dükkan, yaklaşık 100 araçlık Kapalı Yer Altı Otoparkı, 3800m2 Kapalı Pazar yeri, Belediye Hizmet Binası ve İtfaiye Binası bulunuyor.

‘İLK KAZMA MAYIS AYINDA VURULACAK’

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un mayıs ayında Çerkeş’e gelerek projenin temel atma törenine katılması planlanıyor.

Öte yandan Çevre ve Şehircilik Bakanlığının her yıl 100 bin yeni Konut Projesi kapsamında, 16.11.2020 tarihinde ihalesi yapılan İstasyon Mahallesine 157 adet Konut yapımına da bu yıl içerisinde başlanması hedefleniyor.

#yeni #çarşı #toki #projesi #son #rötuşlar