AJANS ÇERKEŞ

Şabanözü'nde Uyuşturucu ile Mücadele Semineri Verildi

Şabanözü'nde Uyuşturucu ile Mücadele Semineri Verildi

11 Eylül 2019 11:07

İçişleri Bakanlığı Uyuşturucu ile Mücadele Uygulama Politikası kapsamında “15. Yerel Yönetimlerin Uyuşturucu ile Mücadele Etkin Kullanımının Sağlanması” ve  “16. Toplumun Uyuşturucu ile Mücadelede Farkındalığının Artırılması” amacıya UYUMA Projesi Şabanözü’nde tanıtıldı.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre,

“Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde İçişleri Bakanlığı ilgili birimlerinin katkıları ile hazırlanan Uyuşturucu ile Mücadele Uygulama Politikası, toplumdaki uyuşturucu madde kullanımının ve uyuşturucu bağlantılı suçların önlenmesini ayrıca uyuşturucu maddelerin topluma ve toplum sağlığına verdiği zararların azaltılarak tedavi ve rehabilitasyon olanaklarının iyileştirilmesinin sağlanmasını amaçlamaktadır.

Yine Uyuşturucu ile etkin mücadelede kolluğun suç ile mücadelesi kadar, toplumumuzun bu konuda bilinçlendirilmesi de kaçınılmazdır. Başta gençlerimiz olmak üzere vatandaşlarımızı bu konuda bilinçlendirmek amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğünün tamamen yerli ve milli yazılımla gerçekleştirdiği UYUMA Projesi, teknolojik imkanlar aracılığıyla uyuşturucu ile mücadelede vatandaş duyarlılığını oluşturmak, toplumsal sorumluluk bilinciyle uygun şekilde ve daha etkin hale getirmek suretiyle kalıcı ve güçlü bir mücadele ortamı oluşturmak amacıyla hazırlanmıştır.

“İçişleri Bakanlığı Uyuşturucu ile Mücadele Uygulama Politikası” belgesinde yer alan “15. Yerel Yönetimlerin Uyuşturucu ile Mücadele Etkin Kullanımının Sağlanması” ve  “16. Toplumun Uyuşturucu ile Mücadelede Farkındalığının Artırılması” ve UYUMA Projesinin tanıtımı amacıyla;

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak, 06 Eylül 2019 Cuma  günü saat 10:00’da Şabanözü İlçesi Halk Eğitim Merkezi salonunda Muhtarlar ve Kamu Kurum ve Kuruluş personelinin katıldığı  123 kişilik gruba Uyuşturucu ile Mücadele (UYUMA Projesi) ve NARKO-REHBER farkındalık semineri bilgilendirme çalışması yapılmıştır. Kamuoyuna duyurulur.

Çankırımızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın narkotik suçlara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır.”denildi.

#şabanözü #nde #uyuşturucu #ile #mücadele #semineri #verildi