AJANS ÇERKEŞ

Başkan Özcan, "Teşekkürler Şabanözü"

Başkan Özcan, "Teşekkürler Şabanözü"

30 Haziran 2019 12:59

Şabanözü Belediyesi tarafından düzenlenen 43.Geleneksel Kültür-Sanat ve Güreş Festivali büyük bir coşkuyla gerçekleşti.


Festivale AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Şabanözü Kaymakamı Ferhat Altay, AK Parti Çankırı İl Başkanı Abdulkadir Çelik, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıbık, Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç, Şabanözü Belediye Başkanı Faik Özcan, AK Parti Çankırı İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Furkan Altuntaş, AK Parti Şabanözü İlçe Başkanı Uğur Soydaş, İlçe Teşkilatı ve Binlerce vatandaş katıldı.

Ata Sporu olan güreş müsabakaları ile başlayan festival Türk Pop Müziği sanatçısı Yusuf Güney’in konseri, Duygu Kutlu’nun Türküleri, Doktor Faruk’un Ankara Oyun Havaları ve Ankara Kulübü Derneği Seymenlerinin gösterileri ile devam etti.

Güreş müsabakalarının finalinde ise İsmail Koç’u yenen Ünal Karaman Başpehlivan oldu.

Bir önceki dönem için 20.000 TL’ye Güreş ağalığını alan Muhammed Ali Nalbant, güreş ağalığını açık artırmada 55.000 TL’ye Alpay Ünal’a bıraktı. Bir sonraki güreşlerin ağası Alpay Ünal oldu.

‘TEŞEKKÜRLER ŞABANÖZÜ’

Şabanözü Belediye Başkanı Faik Özcan festival sonrası yaptığı açıklamada “Bu yıl uzun bir aradan sonra elimizi taşın altına koyarak, Şabanözü'nün hasretle beklediği, Belediyemizce 43.sünü düzenlediğimiz Geleneksel Kültür-Sanat ve Güreş Festivalimizin bir kez daha sonuna geldik. Festivalimize Şabanözü Belediyesi ilçe stadımızda kıran kırana bir mücadele içinde geçen yağlı güreş müsabakalarıyla başlangıç yapılmasının ardından, akşam müzik eğlence programımızla devam ettik. Bizlere unutulmaz bir gece yaşatan değerli sanatçılarımız Doktor Faruk Duygu KUTLU, Yusuf GÜNEY’e bu güzel gecede emeği geçen mesai arkadaşlarıma, güvenlik güçlerimize ve bizleri yalnız bırakmayarak konser alanını dolduran siz kıymetli hemşehrilerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

#binlerce #kişi #şabanözü #festivalde #buluştu