AJANS ÇERKEŞ

Çetinkaya Ailesinin Acı Günü

Çetinkaya Ailesinin Acı Günü

23 Ağustos 2019 08:35

Brtv Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çetinkaya Ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Çetinkaya’nın Babaları Ahmet Çetinkaya Vefat Etti. Ahmet Çetinkaya Bugün İkindi Vakti Beşbinevler Merkez Camiinde Kılınan Cenaze Namazının Ardından Eflani’de Osmanlar Köyü’nde Toprağa Verildi

83 yaşındaki Ahmet Çetinkaya bir süredir tedavi görüyordu ve dün geçirdiği ameliyatın ardından gece hayatını kaybetti.

Babasının vefatının ardından Mehmet Çetinkaya onu şu şekilde anlattı;

“Bu yalan dünyadan Adam gibi bir ADAM geçti.

1936 yılında Eflani Osmanlar Köyü TÜRBELİOĞLU mahallesinde doğdu. Çocukluğu köyde geçti. Ülkenin en zor günleri, yokluk günleri… İlk gençlik yıllarında bir çok Eflani köylüsü gibi İstanbul’a fırıncı çırağı olarak gitti. Doğumundan bir yıl sonra temelleri atılan Karabük Demir Çelik Fabrikalarına, rahmetli ağabeyi( Amcam) nin teşviki ile işe girdi. Bir süre montajda çalıştıktan sonra Sivil Savunma bölümüne geçti. 1980 yılında emekli oldu. İlk oğlu ben olmak üzere 4 çocuğu alınteri ile büyüttü. 4 çocuğundan 8 torununu gördü. Torunlarının bir kısmının çocuklarını öptü, kokladı. Adam gibi adamdı. Bu ADAM iyi ki benim babamdı. Ve bugün son yolculuğuna uğurlayacağız. Mekânın cennet olsun bile demiyorum canım babam biliyorum ki senin yüzüne de hep söylediğim gibi cennetliksin. Ruhun şad olsun.”

Çetinkaya’ların babası ve BRTV’nin sevgili Ahmet Amcası bugün son yolculuğuna uğurlandı. Ahmet Çetinkaya için Beşbinevler merkez camiinde ikindi namazına müteakip cenaze namazı kılındı.

Cenaze namazına Karabük Valisi Fuat Gürel, Milletvekilleri Cumhur Ünal, Niyazi Güneş, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul,Kastamonu Araç Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya, İl jandarma Komutanı Albay Ali Sefa Yılmaz, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç, Kardemir Genel Müdürü Hüseyin Soykan, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, Defterdar Osman Koçaş, Safranbolu TSO Başkanı Ali Sami Acar, Haddeciler Derneği Başkanı Pehlivan Baylan, Ak Parti İl Başkanı İsmail Altınöz, Marzinc Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan İleri, Marzinc Genel Müdürü Metin Altan, BRTV Almanya temsilcisi Ali İnan, Euroturkassist Yönetim Kurulu Başkanı ve Adım Adım Sıla Yolu programı sunucusu Sezai Koç ile daire müdürleri, kurum amirleri, işadamları,  siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, muhtarlar, Karabük ve Zonguldaklı basın mensupları ile çok sayıda kişi katıldı.

Ahmet Çetinkaya Beşbinevler merkez camiinde İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk’ün kıldırdığı cenaze namazının ardından Eflani Osmanlar Köyü Türbelioğlu Mahallesi mezarlığında toprağa verildi.

Ajans Çerkeş ailesi olarak Ahmet Çetinkaya’ya Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

#çetinkaya #ailesinin #acı #günü