AJANS ÇERKEŞ

Kurayı Kazananların Yapması Gerekenler

Kurayı Kazananların Yapması Gerekenler

05 Temmuz 2019 15:03

Sosyal Çalışma Programı sonuçlarınızı İŞ KUR internet şubeye giriş yaparak Online İşlemler/İstihdam/Sosyal Çalışma Programı/Başvurularım yolunu izleyerek görüntüleyebilirsiniz.

Sosyal Çalışma Programlarında Asıl Olarak Belirlenenlerin Yapması Gerekenler.

Sosyal Çalışma Programı listeleri Hizmet Sağlayıcı Kurumlarla (yüklenici) paylaşılmaya başlanmıştır. Programlarda asıl olarak belirlenen öğrencilerimizin aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda hareket etmesi gerekmektedir:  

Asıl olarak seçildiğiniz programı düzenleyen Hizmet Sağlayıcı Kuruma aşağıdaki belgeleri en geç program başlangıç tarihinde (08.07.2019) sunmanız gerekmektedir: (Hizmet Sağlayıcı Kurumu başvurularım ekranından görüntüleyebilirsiniz.)

1- E-devletten aynı gün indirdiğiniz öğrenci belgesi

2-
 2018-2019 yılı güz döneminin (Güz olarak belirtmeyen okullarda 1. dönem) Genel Not Ortalamasını gösterir transkript belgesi (not döküm cetveli)

(Bu belgenin aynı gün edinilmiş olması gerekmez)

3-
 Hazırlık sınıfını bitirenler için hazırlık sınıfının başarıyla bitirildiğini gösterir belge (Bu belgenin aynı gün edinilmiş olması gerekmez)

Program sırasında mezun olacaksanız mutlaka hizmet sağlayıcı kuruma ve İŞKUR İl Müdürlüğüne bu durumu bildirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kurum hizmetlerinden 24 ay yasaklanma ihtimaliniz bulunmaktadır. Örneğin 8 Ağustos’ta mezun olan katılımcı bu durumunu en geç 7 Ağustos’ta kuruma bildirmeli ve programdan ayrılmalıdır.

Hizmet Sağlayıcı Kuruma belgeleri sunduğunuzda Sosyal Çalışma Programı Genelgesinin ekinde de bir örneği yer alan Katılımcı Taahhütnamesini okuyarak isminizin karşısındaki çalışma günlerini inceleyip son sütundaki boşluğa imzanızı atmanız gerekmektedir.

Hazırlamış olduğunuz evraklar ile kurada çıktığınız kuruma başvuru yapınız.

#kazananların #yapması #gerekenler #kurayı