AJANS ÇERKEŞ

Muammer Öztürk Hafta Sonu Sınava Girecek Öğrencilere Başarılar Diledi

Muammer Öztürk Hafta Sonu Sınava Girecek Öğrencilere Başarılar Diledi

13 Haziran 2019 13:29

Muammer Öztürk Hafta Sonu Sınava Girecek Öğrencilere Başarılar Diledi

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk,  15 Haziran 2019 Cumartesi günü yapılacak olan Temel Yeterlilik Testi (TYT)  ve 16 Haziran 2019 Pazar Günü yapılacak olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Sınavına girecek olan öğrencilere ve ailelerine yönelik olarak bir mesaj yayımladı. Öztürk yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi.

 Sevgili Öğrenciler;

2019-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) için adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

2019-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) için adaylar saat 15.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır. Sınava geç kalmamanız hususunda gerekli özeni göstereceğinize yürekten inanıyorum.  

Sınavlarda başarılı olmak için üç dönemin etkili ve verimli değerlendirilmesi çok önemlidir. Birinci dönem sınav öncesi dönemdir. Bu dönemde düzenli ve planlı ders çalışmak, geçmiş yıllarda çıkmış soruları çözmek, sınav motivasyonunu artırıcı etkinlik ve faaliyetlerde bulunmak, aile ve çevre desteğini almak en önemli unsurların başında gelmektedir. İkinci dönem ise sınavın uygulandığı dönemdir. Bu dönemde de kaygınızı kontrol altına alarak ve doğru bir test tekniği kullanarak sınav başarınızı artırabilirsiniz. Üçüncü dönem de sınav sonrası tercih dönemidir. Bu dönemde ilgi ve yetenekleriniz doğrultusunda size en uygun üniversite ve bölüme yerleşebilmeniz amacı ile profesyonel bir yardım almanız ve ailenizin görüşlerini de dikkate almanız doğru karar vermeniz açısından son derece önemlidir.

Okullarınızdaki rehberlik öğretmenlerinden ve Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü’nde görevli rehberlik öğretmenlerinden sınav öncesi ve tercih döneminde uzman desteği alabilirsiniz.

Değerli Çankırılılar;

Öğrencilerimizin sınavlarda daha başarılı olabilmeleri için sınav yapılacak saatlerde gerek trafikte, gerekse sınav salonlarının etrafında onları rahatsız edecek her türlü gürültü ve davranışlardan kaçınılması son derece önemlidir. Çocuklarımızın sağlıklı bir sınav ortamında cevaplarını verebilmeleri için sükûnet ve sessizliğin sağlanması gerekmektedir.  Öğrencilerimizin, gürültü kirliliğinden uzak, sessiz ve huzurlu bir ortamda sınava girmelerinin sağlanabilmesi için sınav yapılacak okul çevresinde sessizliğin sağlanması, araç sahiplerinin okul çevresinde araç kornalarını sınav süresince mümkün olduğu kadar kullanmamaları, okul çevresindeki inşaat vb. çalışmaların sınav süresince durdurulması, seyyar satıcıların okul bahçesi ve çevresinde bulunmamaları oldukça önemlidir. Diğer sınavlarda olduğu gibi bu sınavda da halkımızın gerekli hassasiyeti göstereceğini bilerek şimdiden teşekkür ediyorum.

Geleceğimizin teminatı, ülkemizin en önemli zenginliği olan öğrencilerimizin başarılı olmalarında en büyük pay sizlerindir. Unutmayın ki sınavlar kişiliği değil bilgiyi ölçer. Öğrencilerimizin heyecanlı olduğu bu süreçte onların yanında olmanız, onlara destek olmanız çok önemlidir. Çocuklarınızla ilgili her türlü konuda okullarındaki öğretmenlerinden,  rehberlik servisinden ve Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünden bilgi ve uzman desteği alabilirsiniz.

Bu sınavın İlimiz ve Ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını diler, öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek veren ve destek olan tüm yöneticilerimize, öğretmenlerimize, sınavda görev alan personelimize, diğer kamu görevlilerine, ailelere teşekkür eder, öğrencilerimize başarılar diler saygı ve sevgilerimi sunarım.

#muammer #öztürk #hafta #sonu #sınava #girecek #öğrencilere #başarılar #diledi