AJANS ÇERKEŞ

Velilerin ve Öğrencilerin Çektiği Kısa Film Gösterisine Yoğun İlgi

Velilerin ve Öğrencilerin Çektiği Kısa Film Gösterisine Yoğun İlgi

29 Mayıs 2019 14:34

 

Çankırı’nın Şabanözü İlçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Adam Olacak Çocuk Projesi" kapsamında veliler ve öğrencilerin rol aldığı değerler eğitimi kısa filmlerinin Gala Gösterimi düzenlendi.

Şehit Murat Somuncu Ortaokulu Konferans Salonu'nda düzenlenen Kısa Film Galası’na Şabanözü Kaymakamı Murat Çiçek, Şabanözü Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tuğrul,  İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Daire Amirleri, Öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı. 

Edinilen bilgiye göre, 23 kişiden oluşan idareci ve öğretmen gurubu rehberliğinde velilerin, okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinin rol aldığı 14 kısa film dört aylık çalışma sonucunda hazırlandı.  Büyük bir çaba ve beraberliğin ürünü olan bu kısa filmler, ders materyali olarak da okullarda  kullanılacağı öğrenildi. Filmler haziran ayı içerisinde, ilçe merkezinde ve beldelerinde, açık hava sineması tadında vatandaşlarla buluşacak. Ayrıca videolar ders materyali olarak Bakanlığın Eğitim Bilişim Ağı Sosyal Eğitim Platformu'na yüklenecek.

Çekilen kısa filmlerin tanıtımı ile başlayan Gala gösteriminde "Adam Olacak Çocuk Projesi" kapsamında hazırlanan 14 kısa film  izleyenlerin beğenisine sunuldu. 
 

Kısa filmlerin izlenmesinin ardından projenin hazırlanmasında emeği geçenlere plaket verilmesi ile sona erdi.

Projenin ilk olma özelliğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk şu ifadeler yer verdi. Öztürk: "Kısa filmlerin hazırlanmasında yöneticilerin, öğretmenlerin, öğrencilerin, velilerin ve ilçede yer alan kamu kuruluşlarının hep birlikte yer alması, projeyi daha da değerli kıldı. Proje, alanında ilk olma özelliği de taşıyor." ifadesini kullandı.

#adam #olacak #çocuk #projesi #kısa #film #şabanözü