TR 2024
  • kızılcahamam diş
ILGAZ Haber Girişi : 09 Nisan 2020 22:16

20 Bin Ücretsiz Maskeden Sonra Sokak Hayvanlarına Mama!

20 Bin Ücretsiz Maskeden Sonra Sokak Hayvanlarına Mama!

Ilgaz Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı

KONUK MOBİLYA 21.02.2024

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine yeni tip korona virüs salgını nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için yeni bir genelge göndermişti.

Bakanlık, vali ve kaymakamlardan söz konusu tedbirler çerçevesinde yerel yönetimler, tarım ve orman il müdürlükleri ile ilgili diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde gerekli planlama, koordinasyon ve uygulamanın eksiksiz şekilde yerine getirilmesini istemişti.

Ilgaz Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Ilgaz Belediyesi, koronavirüse (covid-19) karşı alınan önlemlerin ardından yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için mama desteğinde bulundu.


Ilgaz Belediyesinden yapılan açıklamada, “Belediye Başkanımız Mehmed Öztürk’ün talimatıyla ilçemizin belirli noktalarında bulunan kedi evleri ve hayvan besleme noktalarına mama bırakıldı.” denildi

Sokak hayvanlarını unutmadıklarını belirten Başkan Öztürk, “Zor zamanlardan geçtiğimiz bugünlerde, hayvan dostlarımızı da elbette unutmadık. Alınan tedbirler nedeniyle artık insanlar dışarı çıkamadığından, sokak hayvanlarının yiyecek bulma ihtimali de giderek zayıflıyor. Şartlar onlar için de hayli zorlayıcı. Bu şartlara karşı biz de belediyemiz olarak hayvan dostlarımıza gereken önemiş veriyor ve onlar için yaptırdığımız kedi evleri ile ilçemizin muhtelif hayvan besleme noktalarına kedi ve köpek maması bıraktık. Bundan sonraki süreçte de belirli aralıklarla mama bırakılmaya devam edilecektir.” dedi.


Geçtiğimiz günlerde, Ilgaz Belediyesi kendi imkanlarıyla ürettiği 20 bin maskeyi vatandaşlara ücretsiz dağıtmıştı. Ücretsiz maske sonrası sokak hayvanlarını da unutmayan Ilgaz Belediyesi salgın krizini en iyi şekilde idare ediyor.

POLAT KARDEŞLER HAYVANCILIK 05.04.2024

Vatandaşlar ‘işte Belediyecilik Budur’ diyerek Başkan Öztürk ve Belediye ekibine teşekkür etti.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.