TR 2024

ANKARA ÇANKIRILILAR DERNEĞİNDEN ÇERKEŞ ÇIKARMASI

ANKARA ÇANKIRILILAR DERNEĞİNDEN ÇERKEŞ ÇIKARMASI

Ankara ÇANDER Başkanı Aydın Öksüz ve beraberindeki heyet Çerkeş’te bazı ziyaretlerde bulundu.

Kısa adı ÇANDER olan ve Ankara'da yaklaşık 500.000 civarında hedef kitlesi bulunan Ankara Çankırılılar Derneği, sayısız projelerinden biri olan "Çankırı'nın Minik Yârenlerine 3500 oyuncak" projesi kapsamında birtakım ziyaretlerde bulunarak oyuncakları geleceğin  Yârenleri ile buluşturmanın mutluluğunu yaşadı.

Daha önce Çankırı'nın diğer ilçelerinde de uygulanan Proje kapsamında son durak Çerkeş oldu. Çerkeş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün de paydaş olduğu Proje kapsamında, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ziyaret edildi. Ardından İlçe Müdürü Hüdayi Altıntaş  ile birlikte 80.Yıl Cumhuriyet ilköğretim okulu ziyaret edilerek öğrencilere oyuncak hediye edildi.

 

 

Dernek Başkanı Aydin Öksüz, Başkanvekili Hasan Kaya ve Teşkilat Kurul Başkanı Satılmış Kovancı'nın da katıldığı programda ÇANDER tarafından günün anısına İlçe Milli Eğitim Müdürü  Hüdayi Altıntaş ve Okul Müdürü Cengiz Yılmaz 'a projeye verdiği destekler için plaket takdim edildi. Programda konuşan Başkan Öksüz "Veren El şiarını kendine ilke edinen ÇANDER, fitne ve talepkarlık gibi ruha zarar veren özelliklere karşı adeta savaş açmış, Medeniyet kodlarımıza online bağlanarak, atalarımızın  digerkâmlık, şefkat ve kapsayıcılık gibi ruhu besleyen özellikleri ile kazandığı başarı seviyesine çıkmayı hedef olarak belirlemiştir. Bedeni bakış ile kalıcı hedeflerin sağlanması zordur. Bizim Başarımızın sırrı kendini bilmek ve maddi bakıştan çok, Ruhumuzu her daim beslemeyi önemsememizde ve fedakarlıkla çok çalışmamızda gizlidir. Hayatın İçinde oyununda olduğunu oyuncaklarla, yine hayatın bir oyun olmadığını da eğitimle, çocuklarımıza anlatarak kimsenin oyuncağı olmamayı öğretmeliyiz. Bu manada yeni eğitim öğretim yılının geleceğin Yârenlerine hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Programın ikinci aşamasında Çerkeş İmam Hatip Ortaokuluna geçilerek, burada okul yönetimi tarafından oluşturulan Zeka Sınıfı'nın tefrişatı teslim edilerek Okul Müdürü Şaban Akdere'ye de günün anısına bir plaket verildi. Okul yönetiminin aldığı kararla zeka sınıfına Ankara Çankırılılar Derneği'nin isminin verildi.

Buradaki programın ardından Dernek Başkanvekili Hasan Kaya “Çankırı Yareni Kimdir?” adlı şiiri okuyarak birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

 

 

 

Heyet daha sonra ÇANDER’in onursal üyesi olan Çerkeş İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hakkı Fidan’ı makamında ziyaret ederek destek ve katkılarından dolayı plaket taktim etti.

ÇANDER Yönetimi daha sonra Ajans Çerkeş İmtiyaz Sahibi Yasin Ustacı ziyaret ederek “Yâren Pınarından su içmiş kıymetli dostumuz Ajans Çerkeş imtiyaz sahibi Sayın Yasin Ustacı'ya Yârenlere ve Yarenliğe hiçbir zaman eksik etmediği katkılarından dolayı teşekkürler” notuyla Dernek Başkanı Aydın Öksüz tarafından bir plaket taktim edildi.

 

 

Programın son kısmında Çerkeş Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu ziyaret edilerek plaket taktim edildi. Kaymakam Bulgurlu STK faaliyetlerinin zahmetli ve fedakarlık gerektirdiğinden bahsederek çalışmalarında başarılar dileyerek özel teşekkürlerini iletti.

 

ÇANDER Dernek Başkanvekili Hasan Kaya’nın programda okuduğu duygu dolu şiir ise şu şekilde;

Çankırı Yareni Kimdir?

Kötüye kötülük nedir bilmeyiz,

Doğruyu yanlışla asla silmeyiz,

Toprağa yanlış tohum ekmeyiz,

Veren Eli biliriz, şikayet etmeyiz,

Özü de sözü de bir Ahi-Yârenleriz.

 

Abdestsiz kıyamda durmayız,

Mazlumu üzenlerden olmayız,

Zalimin gölgesinde durmayız,

Sırati Müstakim’den sapmayız,

Özü de sözü de bir Ahi-Yârenleriz

 

Hiçbir gücün yörüngesine girmedik,

Ricacılık bilmedik, sefaya düşmedik,

Aracımızı çıkmaz sokaklara sürmedik,

Allah’ın Muradı dışında yol bilmedik,

Özü de sözü de bir Ahi-Yârenleriz.

 

Ne iktidar nede muhalefet olduk,

Doğru yolda ilerlemeye koyulduk,

Daima tebessüm menziline vardık,

Herkes birbirine biz işimize baktık,

Özü de sözü de bir Ahi-Yârenleriz.

H.K

 • 15 / 1 ANKARA ÇANKIRILILAR DERNEĞİNDEN ÇERKEŞ ÇIKARMASI 0

 • 15 / 2 ANKARA ÇANKIRILILAR DERNEĞİNDEN ÇERKEŞ ÇIKARMASI 1

 • 15 / 3 ANKARA ÇANKIRILILAR DERNEĞİNDEN ÇERKEŞ ÇIKARMASI 2

 • 15 / 4 ANKARA ÇANKIRILILAR DERNEĞİNDEN ÇERKEŞ ÇIKARMASI 3

 • 15 / 5 ANKARA ÇANKIRILILAR DERNEĞİNDEN ÇERKEŞ ÇIKARMASI 4

 • 15 / 6 ANKARA ÇANKIRILILAR DERNEĞİNDEN ÇERKEŞ ÇIKARMASI 5

 • 15 / 7 ANKARA ÇANKIRILILAR DERNEĞİNDEN ÇERKEŞ ÇIKARMASI 6

 • 15 / 8 ANKARA ÇANKIRILILAR DERNEĞİNDEN ÇERKEŞ ÇIKARMASI 7

 • 15 / 9 ANKARA ÇANKIRILILAR DERNEĞİNDEN ÇERKEŞ ÇIKARMASI 8

 • 15 / 10 ANKARA ÇANKIRILILAR DERNEĞİNDEN ÇERKEŞ ÇIKARMASI 9

 • 15 / 11 ANKARA ÇANKIRILILAR DERNEĞİNDEN ÇERKEŞ ÇIKARMASI 10

 • 15 / 12 ANKARA ÇANKIRILILAR DERNEĞİNDEN ÇERKEŞ ÇIKARMASI 11

 • 15 / 13 ANKARA ÇANKIRILILAR DERNEĞİNDEN ÇERKEŞ ÇIKARMASI 12

 • 15 / 14 ANKARA ÇANKIRILILAR DERNEĞİNDEN ÇERKEŞ ÇIKARMASI 13

 • 15 / 15 ANKARA ÇANKIRILILAR DERNEĞİNDEN ÇERKEŞ ÇIKARMASI 14

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.