TR 2024
  • kızılcahamam diş
KURŞUNLU Haber Girişi : 13 Şubat 2020 19:00

Başkan Şakir Kaymak Müjdeyi Verdi!

Başkan Şakir Kaymak Müjdeyi Verdi!

Başkan Kaymak Müjdeyi Verdi!

KONUK MOBİLYA 21.02.2024

Uzun süredir üretime kapalı olan Kurşunlu Söğütsen Seramik Fabrikası üretime tekrardan başlayacak.

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından müjdeyi veren Kurşunlu Belediye Başkanı Dr. Şakir Kaymak, Ajans Çerkeş’e özel açıklamalarda bulundu.

Ajans Çerkeş İmtiyaz Sahibi Yasin Ustacı’ya konuşan Başkan Kaymak, “Kurşunlu Seramik fabrikamız bugünden itibaren işçi başvuruları almaya başladı. Şuan makine ve ekipmanların bakımı yapılıyor. İnşallah Pazar günü fabrikanın elektrik bakımları yapıldıktan sonra pazartesi günü fırınlar yakılacak. Şubat ayının sonunda ise ilk graniti üretmiş olacak. Bir ay sonra ikinci fırın nisan ayı itibariyle de üçüncü fırın yakılarak kapasite artırılacak. Şuan itibariyle 350 işçiyle başlayacak. Üç fırın yandığında ise işçi kapasitesi 700’e çıkacak.

Fabrikamız şuandan itibaren işçilerin maaşlarını ödemeye başlayacak. İki ay sonrada taksitli bir şekilde işçi tazminatlarını ödeyerek işçi borçları ödenmiş olacak. Fabrikanın doğalgaz, elektrik borçları yatırıldı ve doğalgaz, elektrik açılmış durumda.

Fabrikamızın Çankırı’mıza ve ilçelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Halk Bankası hem finanse hem pazarlama hem de üretimi kontrolü altına aldı. Halk Bankasının denetimiyle daha kaliteli daha güvenilir bir şekilde çalışacak.

Fabrikamızın yeniden açılmasında desteklerinden dolayı başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendiye, Hazine ve Maliye Bakanımız sayın Berat Albayrak Bey'e, Grup Başkanvekilimiz ve Milletvekilimiz sayın M. Emin Akbaşoğlu'na, Milletvekilimiz sayı Salim Çivitcioğlu'na, İl Başkanımız sayın Abdulkadir Çelik'e, Halkbank Genel Müdürü sayın Osman Arslan'a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi

(Alt kısımda bulunan video teknik bir sorundan dolayı 15. saniyeden sonra başlamaktadır.)

POLAT KARDEŞLER HAYVANCILIK 05.04.2024

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.