TR 2024
  • kızılcahamam diş
HABERLER Haber Girişi : 16 Mayıs 2020 21:08

Başkan Yarım 'Koronavirüs Çalışmalarımıza Engel Olamadı'

Başkan Yarım 'Koronavirüs Çalışmalarımıza Engel Olamadı'

Başkan Yarım 'Beldemizde Koronavirüs Vakası Yok' dedi.

KONUK MOBİLYA 21.02.2024

İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu’nun sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayınına katılan Saçak Belediye Başkanı Ramazan Yarım çalışmaları hakkında bilgi verdi.

İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu tarafından evlerinde kalan vatandaşların moral seviyesini yükseltmek ve güzel vakit geçirebilmeleri için her akşam sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayın programının dün akşamki konuğu Saçak Belediye Başkanı Ramazan Yarım oldu.


Barbaros Özdemir’in sunduğu ‘Evde Kal Konserleri ve Sohbetleri’ programında konuşan Başkan Yarım çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Başkan Ramazan Yarım konuşmasında, vatandaşların Ramazan Ayını ve yaklaşan Kadir Gecesi ile Ramazan Bayramını kutlarken Belde de yapılan çalışmalara da yer verdi. Binlerce kişinin seyirci olarak katıldığı programda Saçak Beldesini tanıtan Başkan Yarım, “Saçak Beldesi, Çerkeş İlçesine bağlı Çerkeş 10 km Çankırı’ya 110 km mesafe uzaklıkta bir beldedir. Beldemiz tatil beldesi konumunda şirin bir beldedir. Yaz aylarında 3-4 bin nüfusa sahip olan kış aylarında ise nüfusu göç veren bir beldedir.” dedi


Koronavirüs ile seferberlik başlatıldığını söyleyen Başkan Yarım, “Başta sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Koronavirüs meydana çıkar çıkmaz Belediye olarak dezenfektanlarımızı temin ettik, maske ihtiyaçlarımızı karşıladık. Tüm hemşerilerimize maskelerini dağıttık. Vatandaşlarımızı kurallara uymaları konusunda bilinçlendirdik. Araç filomuzdaki araçları dezenfekte işlemini gerçekleştirdik. Servis araçlarımıza maske ve dezenfektan koyarak vatandaşımızın kullanımına sunduk. Beldemiz de yaşayan 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gece gündüz karşılayarak onları hiçbir şekilde mağdur etmedik.” dedi


Saçak Beldesinde bugüne kadar korona virüs vakasının görülmediğini söyleyen Başkan Ramazan Yarım, İnşallah bu süreçten sonra da Beldemiz de vaka olmayacak dedi.


Koronavirüs pandemisi nedeniyle çalışmalarda aksamaların olmadığını aksine bu süreci fırsata çevirdiklerini söyleyen Başkan Yarım, “Virüs nedeniyle büyükşehirlerdeki hemşerilerlimiz beldemize gelemediği için beldemiz de bir boşluk oluştu. Biz de bu boşluğu değerlendirerek alt yapı çalışmalarımızı başlattık. Beldenin suyunu kesmeden su kanalını tekrardan değiştirdik.” dedi

POLAT KARDEŞLER HAYVANCILIK 05.04.2024

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.