TR 2024
  • kızılcahamam diş
HABERLER Haber Girişi : 19 Şubat 2020 12:30

Çankırı Merkezde ve İlçelerinde Denetimler Başladı

Çankırı Merkezde ve İlçelerinde Denetimler Başladı

Çankırı’da Denetim Seferberliği Başladı!

KONUK MOBİLYA 21.02.2024

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 81 ilde başlatılan ‘Denetim Seferberliği’ kapsamında Çankırı merkez ve ilçelerinde de denetimler gerçekleştiriliyor.

Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, “Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli'nin ülkemizin her yerinde 81 ilde ürün bazlı denetimleri Çankırı'da da devam ediyor. Pazartesi Süt ve Süt Ürünleri ve Takviye Edici Gıda Üretimi olmak üzere 23.02.2020 Pazar gününe kadar ürün bazlı denetimler devam edecektir.

Denetim Seferberliği sloganı ile başlatılan ve tüm kontrol görevlilerinin katılımıyla gerçekleştirilen denetleme sürecinde, gıda güvenirliğini sağlamak amacıyla Çankırı il merkezi ve ilçelerindeki üretim, satış ve toplu tüketim yerlerinde denetimler gerçekleştiriliyor.


Çankırı Tarım ve Orman Müdürü Osman Çakır, "Çiftlikten sofraya, ham maddenin başlangıcından son mamule kadar her aşamada denetim faaliyetleri yürütüyoruz. Kontrol planları kapsamında risk esasına göre uygun sıklıkta, haber vermeden hassasiyetle denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz" dedi. Çankırı Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Kontrol Görevlilerince hafta başından bu yana Et ve Et Ürünleri Üreten İşletmeler ve Süt ve Süt Ürünleri Üreten İşletmeler ve Takviye Edici Gıda Üreten İşletmelerin denetimleri gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda eksiklik görülen işletmelerde idari yaptırım ve cezai işlemlerin yanı sıra İyi Hijyen Uygulamalarına yönelik eğitim ve bilgilendirme çalışmaları devam edecek olup, vatandaşımızın güvenilir gıda tüketmesi için bütün denetçi arkadaşlarımız özveriyle çalışmalarını yürütmektedirler." dedi.

POLAT KARDEŞLER HAYVANCILIK 05.04.2024

Halkımızın güvenilir gıdaya erişimi ve sağlıklı gıda tüketimi için denetimlerimiz devam edecektir.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.