TR 2023
  • kızılcahamam diş
ÇERKEŞ Haber Girişi : 23 Şubat 2023 13:36

ÇERKEŞ'İN KÖYLERİNDEN DEPREMZEDELERE YAKACAK YARDIMI

Bölükören, Göynükçukuru, Dikenli, Bayındır ve Yeşilöz köyleri depremzede vatandaşların ısınması için yakacak yardımı gönderdi.

 

DEVA PARTİSİ

 

 

ÇERKEŞ'İN KÖYLERİNDEN DEPREMZEDELERE YAKACAK YARDIMI

 

 

Çerkeş'in Bölükören, Göynükçukuru, Dikenli, Bayındır ve Yeşilöz köyleri depremzede vatandaşların ısınması için yakacak yardımı gönderdi.

 

Bölükören Köyü Dernek Başkanı Niyazi İncesu, Göynükçukuru Köyü Dernek Başkanı Davut Peçine, Dikenli Köyü Dernek Başkanı Rafet Bayar ve Bayındır Köyü Dernek Başkanı Kemal Gündoğdu öncülüğünde depremzede vatandaşlara ulaştırılmak üzere köylerde odun yardımı seferberliği başlatıldı. Bütün köylülerin canla başla katıldığı yardım seferberliğinde iki günde 4 köy olarak 1000 Çuval odun hazırlanarak yardımların toplandığı Çerkeş Belediyesi Kültür Merkezine ulaştırıldı.

 

 

 


Yeşilören köyündeki vatandaşlar tarafından hazırlanan ve hazır hale getirelen yakacak yardımı da deprem bölgesine gönderildi.

 

 

 

 

LOKART - HABER ARASI

Bayındır Köyü Dernek Başkanı Kemal Gündoğdu Ajans Çerkeş'e yaptığı açıklamada, "Allah devletimize zeval vermesin. Milletimizin başı sağ olsun. Büyük bir afet yaşadık. Yaralarımızı sarmak için bizler de elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum." dedi.
 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.