• ÇERKEŞ DÜĞÜN SÜNNET NİŞAN ÇEKİMİ
ÇERKEŞ Haber Girişi : 09 Ağustos 2021 16:02

Çerkeş İtfaiyesi Yangınlara Karşı Teyakkuzda

Çerkeş İtfaiyesi Yangınlara Karşı Teyakkuzda

Çerkeş İtfaiyesi ilçede olası bir yangına karşı gece ve gündüz teyakkuzda bekliyor.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde orman yangıları meydana geldi. Çoğu bölgelerdeki yangınlar kontrol altına alınırken ülkenin güney kısımlarında ki bazı noktalarda yangınlar devam ediyor.

Çerkeş’in etrafının da ormanlıklarla çevrili olması akıllarda bazı soru işaretleri oluşturdu. Bölgenin nefes kaynağı olan ve kızılçamlardan oluşan Işık dağı aşırı sıcaklarda tedirgin ediyor. Ormanların yanma ihtimaline karşı Çerkeş İtfaiyesi gerekli ekip ve ekipmana sahip mi? Ajans Çerkeş’e yöneltilen soruları Çerkeş İtfaiye Amiri Nurettin Ilıca yönelterek özel röportaj gerçekleştirdik.

‘SIK SIK ANIZ YANGILARIYLA MÜCADELE EDİYORUZ’

Ilıca Ajans Çerkeş’e yaptığı açıklamada, “Ülkemizde çıkan orman yangınlarından dolayı hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, saha da çalışan mesai arkadaşlarımıza başarılar dilerim. Son zamanlar da hava sıcaklıklarından dolayı ilçemizde çok sık anız yangınları meydana gelmektedir. Güçlü araç ve ekibimiz sayesinde zamanında müdahale ederek ormanlık alanlara yangın sıçratmadan söndürüyoruz.” dedi.


‘KAZALARA KESİCİ VE AYIRICI İLE MÜDAHALE EDİYORUZ’

Yangının yanı sıra D-100 karayolunda meydana gelen trafik kazalarına da müdahale edildiğini söyleyen Ilıca, “Eskipazar sınırı ile Ilgaz sınırı arasında ki D-100 karayolunda meydana gelen trafik kazalarında Çerkeş İtfaiyesine ait kesici ve ayrıcılar ile müdahale ediyoruz.” dedi.

‘ORMANLARIMIZI HEP BİRLİKTE KORUYALIM’

Ormanları küle çevrilmemesi için kurallara uyulması gerektiğini söyleyen Ilıca, orman yangınlarının önüne geçilmesi için bazı uyarılarda da bulundu. Ilıca, “Pikniğe gittiğinizde çöplerinizi, cam şişeleri orada bırakmayın. İzmarit atmayın. Yakılan ateşi söndürmeden orayı terk etmeyin. Ormanlarımızı hep birlikte koruyalım. Ormanlarımızı kül etmeyelim.”dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.