TR 2023
  • kızılcahamam diş
ÇERKEŞ Haber Girişi : 11 Ekim 2023 16:06

ÇERKEŞ KURABİYESİ VE SU BÖREĞİ TESCİLLENDİ

Yöresel lezzetler tek tek tescilleniyor.

 

ZERHAN BEAUTY

 

ÇERKEŞ KURABİYESİ VE SU BÖREĞİ TESCİLLENDİ


Çerkeş'in yöresel lezzetlerinden olan Çerkeş Kurabiyesi ve Çerkeş Su Böreği için 2022 yılının 11'nci ayında başlatılan çalışmalar meyve verdi.

 

Çerkeş Kurabiyesi ve Çerkeş Su Böreği coğrafi işaretli ürünler olarak ülkemizde korumaları sağlanarak tescilleri yapıldı.

 

İki yöresel ürün coğrafi işaretini alırken Çerkeş Sırma Baklavası, Çerkeş Pırasa Dolması, Çerkeş Badıma Bükmesi ve Çerkeş Lokumu ürünleri de tescili için işlemleri devam ediyor.

 

 

 


Çerkeş Belediyesinden yapılan açıklamada, "Çerkeş Belediyesi olarak her iki coğrafi işaretli ürünümüzün tescil belgelerini Türk Patent ve Marka Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Pof. Dr. Muhammed Zeki DURAK’ dan  teslim aldık. 
Sayın Başkanımızın yeni görevinin hayırlı olmasını diliyor, başarılar temenni ediyorum. 

 

 

Ayrıca Sayın Başkanın ilk coğrafi işaretli ürün tescil belgesi töreni olması sebebi ile güzel bir anı olarak anılmasına vesile olan, Çerkeş Kurabiyesi ve Çerkeş Su Böreği’nin başvuru öncesi ve tescile kadar uzanan bu önemli çalışmalarda bizlere destek veren Kuzka Kalkınma Ajansına, ürünlerin reçeteleri kapsamında çalışmalar yapan  değerli hanımlarımıza, Coğrafi işaret danışmanımız Huriye ÖZENER hanımefendiye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." denildi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.