TR 2023
  • kızılcahamam diş
ÇERKEŞ Haber Girişi : 16 Temmuz 2023 07:46

Çerkeş'te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri düzenlendi

FETÖ'nün darbe girişiminin 7. yılı dolayısıyla Çerkeş'te şehit ve gaziler için anma programı düzenlendi.

 

ZERHAN BEAUTY

 

 

Çerkeş'te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri düzenlendi

 

15 Temmuz 2016 yılında FETÖ'nün darbe girişiminin 7. yılı dolayısıyla Çerkeş'te şehit ve gaziler için anma programı düzenlendi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında Kaymakam Emir Osman Bulgurlu, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, Cumhuriyet Savcısı Sayın Ozan Kapıcı, İlçe Emniyet Müdürü Ali Asker Bayar, İlçe Jandarma Komutanı Vekili Ahmet Kılıçarslan, Saçak Belediye Başkanı Ramazan Yarım, İl Genel Meclisi Üyesi Hayati Kaya, Gazi Satılmış Köse, Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hüseyin Erdoğan, kurum amirleri, kamu kurum ve kuruluşu çalışanları ile vatandaşların katılımıyla Çerkeş Şehitliği ziyaret edildi.

 

 Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımızın okunmasının ardından İlçe Müftüsü Safi Çınar tarafından 15 Temmuz Şehitleri ve tüm Şehitlerimiz için Kur'an-ı Kerim okunarak dua edildi. Çerkeş Şehitliğindeki program Şehit kabirlerine karanfiller bırakılmasıyla sona erdi. 

 

 


Çankırı Karatekin Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi Cengiz Eken tarafından 80.Yıl Cumhuriyet İlkokulunda konferans verildi.

 

 Çerkeş Şehitliği önünden Belediye Meydanına kadar Mehteran eşliğinde Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü gerçekleştirildi. Yürüyüş bitiminde Mehteran ekibi gösterisini sundu. ArdındanBelediye Meydanında 15 Temmuz Anma Programı icra edildi. Saygı Duruşunda bulunularak İstiklal Marşımızın okunmasıyla birlikte Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ulusa Sesleniş Konuşması izlendi. Kaymakam Emir Osman Bulgurlu ve Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını gerçekleştirdi. 15 Temmuz Gazisi Satılmış Çamaltı hain darbe girişimi gecesi yaşadıklarını ve gazi oluşunu anlatan konuşmasını yaptı. Gazimizin oğlu Rahman Çamaltı Kur'an-ı Kerim tilavetinde bulundu.

 

 

 

Öğrencilerin şiirlerini okumalarıyla birlikte, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında düzenlenen resim, şiir, kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi. Ardından hain darbe girişimi gecesi ülkemizde ve ilçemizde yaşananları anlatan sinevizyon gösterileri sunuldu. İlçe Müftüsü Safi Çınar tarafından vatanımızın bekası, milletimizin birlik ve beraberliği, şehitlerimiz ve gazilerimiz için dualar edildi. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘’15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi’’ adlı resim sergisi katılımcılar tarafından ziyaret edildi. Program, saatler 00.13’ü gösterdiğinde tüm camilerimizden selaların verilmesiyle birlikte sona erdi.

 

 

LOKART - HABER ARASI

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.