TR 2024

ÇERKEŞ'TE E-SINAV MERKEZİ KURULDU

 

 

Çerkeş E-Sınav Merkezinde İlk Sınav Gerçekleştirildi

 

 

2022 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Çerkeş ilçemize kazandırılan e-sınav  merkezinde ilk sınav gerçekleştirildi. 

 

 

Çerkeş ilçesinde kurulan E-Sınav Merkezinin faaliyete geçmesi ile birlikte sınavlar çevrimiçi olarak yapılmaya başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde Çerkeş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde, geçtiğimiz yıl yapım ve sistem kurma süreçleri gerçekleştirilen sınav merkezi bu yıl faaliyetlerine başladı.

 

 

Basılı evrak kullanılmaksızın sınav uygulama ve değerlendirilmesine ilişkin her türlü işlemin elektronik ortamda ve bilgisayarlar aracılığıyla yapıldığı e-sınav modelinden duydukları memnuniyeti dile getiren kursiyerler, yetkililere teşekkür etti. 

 

 

E-Sınav Merkezinde 24 Ekim Pazartesi günü gerçekleştirilen Motorlu Taşıt Sürücü Kursu 20 kursiyerin katılımı ile sorunsuz bir şekilde tamamlandı.

 

  • 4 / 1 ÇERKEŞ'TE E-SINAV MERKEZİ KURULDU  0

  • 4 / 2 ÇERKEŞ'TE E-SINAV MERKEZİ KURULDU  1

  • 4 / 3 ÇERKEŞ'TE E-SINAV MERKEZİ KURULDU  2

  • 4 / 4 ÇERKEŞ'TE E-SINAV MERKEZİ KURULDU  3

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.