• AYDIN GOLD
ÇERKEŞ Haber Girişi : 16 Aralık 2022 09:14

ÇERKEŞ'TEKİ BESİCİLERİN SESİNE KULAK VERİN

Çerkeş'te uzun yıllardır Çarşamba günü kurulan Canlı Hayvan Pazarının gününün değişmesi için besiciler, yetkililere seslendi. 

 

LOKART

 

 

ÇERKEŞ'TEKİ BESİCİLERİN SESİNE KULAK VERİN

 

 

Çerkeş'te uzun yıllardır Çarşamba günü kurulan Canlı Hayvan Pazarının gününün değişmesi için besiciler, yetkililere seslendi. 

 

Besiciler, bölgede ki diğer hayvan pazarlarıyla aynı güne denk gelmesinden dolayı Çerkeş Canlı Hayvan pazarının gününün değişmesini istiyor. Besiciler hem dışarıda özellikle de Kastamonu da ticaret yapmak hemde dışarıdaki besicilerin ilçemize gelmesini istiyor. 

 

 

 

Tarım ve hayvancılığın ön plana çıktığı ilçemizde Besiciler önemli rol oynuyor. Bölgenin en büyük hayvan pazarına sahip olan ilçemizde hayvan pazarı gününün değişmesi için yetkililere talep bulunuldu. Öte yandan hayvan pazarı ile sebze pazarının aynı gün olmasından dolayı sebze pazarının da olumsuz etkilendiğini söyleyen besiciler günlerde değişikliğe gidilmesi takdirde ilçe de ticaretin daha da artacağını öngörüyor.

 

 

 

BESİCİLERİMİZİN BÖLGEMİZDE TİCARET YAPTIĞI BAZI YERLER;

Kastamonu merkez Çarşamba günü

Çubuk merkez Perşembe günü

Gerede merkez Cumartesi günü

Bolu merkez Pazartesi günü

Tosya merkez Cumartesi günü

Çankırı merkez Salı günü

Eskipazar merkez Perşembe

Karabük, Kurşunlu ve Ilgaz da Hayvan Pazarının kurulmadığı öğrenildi. 

 

 

 

Öte yandan Salı ve Cuma günü arasında kalan besiciler Esnaf ve Sanatkar Odası ile Çerkeş Belediyesinin düzenleyeceği toplantıda karara bağlanmasını talep etti. Gözler şimdi besicileri bir araya toplayacak olan Çerkeş Belediye Başkanlığına çevrildi.

 

 

 

Ercan Tarım2

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.