TR 2024
  • kızılcahamam diş
ÇERKEŞ Haber Girişi : 29 Kasım 2020 17:08

Çerkeşli Eda Asar Avrupa Şampiyonu Oldu

Çerkeşli Eda Asar Avrupa Şampiyonu Oldu

Çerkeşli Eda Asar Avrupa Şampiyonu Oldu

KONUK MOBİLYA 21.02.2024

Kadın Ritmik Cimnastik takımımız Ukrayna’da gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası’nda 3 çember 2 labut aletinde şampiyon oldu.

Ukrayna’nın Kiev kentinde düzenlenen Ritmik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’nda Grup Milli Takımımız üç çember iki labut aletinde Avrupa Şampiyonu oldu.

Eda Asar, Duygu Doğan, Azra Akıncı ve Peri Berker’den oluşan takımımız finallerde 31.150 puan ile altın madalyaya uzandı. Bu şampiyonlukla ritmik cimnastikte Türkiye bu seviye ilk altın madalyası kazandı.


EDA ASAR ÇERKEŞ’İN GURURU OLDU

Çerkeş’in Saçak Beldesinden Adil Asar ile Çalciören Köyünden merhume Münevver Asar'ın torunları, Dr. Erdoğan Asar ve Ayşegül Asar'ın küçük Kızları Eda Asar Avrupa Şampiyonu olarak Çerkeş’in gururu oldu.

11 yıldır ritmik cimnastik sporu yapan hemşehrimiz Eda Asar 6 yıldır milli Sporcudur. Aynı zamanda Ankara da lise eğitimine devam etmektedir.

Ajans Çerkeş olarak, Türkiye’de ilk defa ritmik cimnastik alanında altın madalya kazanan Eda Asar’ı canı gönülden tebrik ediyor, kariyerinde başarılar diliyoruz.


POLAT KARDEŞLER HAYVANCILIK 05.04.2024

MİLLİLERE DESTEK MESAJLARI YAĞDI

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.