TR 2024
  • kızılcahamam diş
ÇERKEŞ Haber Girişi : 04 Mart 2022 22:08

DEPREM TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

DEPREM TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
"01-07 Mart Deprem Haftası" etkinlikleri kapsamında, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda Ülkemiz genelinde tüm okullarda eş zamanlı tahliye tatbikatları düzenlendi.
DEPREM TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı Yapıldı

KONUK MOBİLYA 21.02.2024

"01-07 Mart Deprem Haftası" etkinlikleri kapsamında, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda Ülkemiz genelinde tüm okullarda eş zamanlı tahliye tatbikatları düzenlendi. İlçemizde 80. Yıl Cumhuriyet İlk/Orta Okulunda icra edilen Tahliye Tatbikatını Kaymakam Emir Osman Bulgurlu inceledi.

 

 

04 Mart 2022 tarihinde saat 11.30’da başlayan tatbikata İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdayi Altıntaş, İlçe Jandarma Komutanı Bayram Veyil, İlçe Emniyet Müdürü Ali Asker Bayar, Çerkeş SYDV Müdürü Atakan Dalaslan, Çerkeş Belediyesi İtfaiye Amirliğine bağlı 1 adet arazöz ve itfaiye personelleri, 112 Acil Çağrı Merkezine bağlı 1 adet ambulans ve sağlık personelleri katıldı.

 

 

Deprem uyarı anonsları ile başlayan tatbikatta öğrenciler, öğretmenler ve diğer çalışanlar ilk olarak güvenli bir şekilde okul binasını terk ederek belirlenmiş olan güvenli bölgede toplandılar. Ardından arama-kurtarma, tıbbi müdahale ve sevk faaliyetleri icra edildi.

 

 

 

Tatbikat sonunda güvenli alanda toplanan öğrenciler ile bir süre sohbet eden Kaymakam Emir Osman Bulgurlu, afet bölgesi içerisinde yer alan Ülkemizde son dönemlerde deprem ve diğer afetlerle karşı karşıya kalındığını, 2019 ve 2020'nin afetlere hazırlık, 2021'in ise afet eğitim yılı ilan edildiğini belirterek okullarda yapılan tatbikatın afet eğitimlerinin tamamlayıcısı olduğunu ifade etti.

Bu kapsamda ilçemiz genelinde yapılan tatbikata katılan öğretmen ve öğrencileri tebrik eden Kaymakam Bulgurlu, emek ve katkı sunan Kurum müdürlerine de başarılı çalışmalarının devamını diledi.

POLAT KARDEŞLER HAYVANCILIK 05.04.2024

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.