TR 2024
  • kızılcahamam diş
ÇERKEŞ Haber Girişi : 19 Mayıs 2024 07:09

DÜĞÜN YAPACAKLAR DİKKAT! AĞIR CEZALAR YOLDA!

DÜĞÜN YAPACAKLAR DİKKAT! AĞIR CEZALAR YOLDA!
Düğünlerde ve diğer toplu organizasyonlarda Valilik kararlarına uymayanlara ağır cezalar geliyor.

 

KONUK MOBİLYA 21.02.2024

HAVAYA ATEŞ AÇANA AĞIR CEZA YOLDA

 

Düğünlerde ve diğer toplu organizasyonlarda Valilik kararlarına uymayanlara ağır cezalar geliyor.

 

Çankırı Valiliği, düğün ve diğer organizasyonlarda havaya ateş açılması ile ilgili kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla basın açıklaması yayınladı.

 

Valilikten yapılan açıklamada, "Düğün, sünnet düğünü, açık hava konseri ve benzeri organizasyonların düzenlenebilmesi için organizasyon saatinden en az, 24 saat önce ilçe kaymakamlıklarına veya polis ve jandarma birimlerine yazılı bildirimde bulunulacaktır. Yapılacak bildirimde, organizasyonun yeri, tarih ve saati, organizasyonu düzenleyen kişinin kimlik ve iletişim bilgileri eksiksiz bulunacaktır. Mahalle ve sokak gibi açık alanlarda yapılacak organizasyonlarda, giriş ve çıkışların kontrollü olması için fiili ehliyete sahip ve 18 yaşın doldurmuş en az üç kişi, organizasyon sorumlusu olarak program saatinden 24 saat önce ilgili güvenlik birimine yazılı olarak bildirilecektir.

 

 

 

Organizasyon sahiplerine izin verilirken organizasyonda, yanıcı ve patlayıcı madde ile silah kullanılmaması, havaya ateş açılmaması hususlarına ilişkin taahhütname alınacaktır. Açık alanlarda yapılan organizasyonlarda, organizasyon alanının etrafı gerektiğinde ilgili güvenlik biriminin talebi üzerine organizasyon sahiplerince bariyerle çevrilecektir. Düzenlenecek organizasyonlarda patlayıcı, yanıcı maddeler ile silah kullanıldığının tespiti halinde güvenlik kuvvetleri faillerin yakalanması için gerekli tedbirleri alacak, yapılan uyarıların dikkate alınmaması ve faillerin yakalanması konusunda yardımcı olunmaması halinde organizasyon durdurulacaktır. Muhtarlar bölgelerinde silahla havaya rastgele ateş etme olayı olduğunu öğrendiklerinde kolluk birimlerine ihbarda bulunma yükümlülüklerini yerine getirecektir.

 

 

 

POLAT KARDEŞLER HAYVANCILIK 05.04.2024

Organizasyon sahipleri tarafından açık alanlarda yapılacak kutlamalarda farkındalık oluşturmak amacıyla 200x100 cm ebadında havaya ateş açılmaması/silah kullanılmamasına yönelik afiş örnekleri temin edilerek tüm katılımcıların görebileceği şekilde organizasyon alanlarına asılacaktır. Organizasyon sahipleri davetiyelere "Düğünümüzde Silah Atmak Yasaktır" ibaresini yazdıracak, kolluk tarafından taahhütname alınması esnasında davetiyelere bu ibarenin yazılıp yazılmadığı kontrol edilecektir. Aksine davranan kişiler hakkında adli veya idari işlemler derhal tesis edilecek." denildi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.