TR 2024
  • kızılcahamam diş
HABERLER Haber Girişi : 27 Mart 2020 10:54

İç Sularda Amatör Balıkçılık Yasaklandı!

İç Sularda Amatör Balıkçılık Yasaklandı!

Balık Avı Koronavirüs Nedeniyle Yasaklandı

KONUK MOBİLYA 21.02.2024

Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Çankırı iç sularında amatör balıkçılığın yasaklandığını duyurdu.

Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Çankırı Genelinde Tüm İçsularımızda Amatör Balıkçılık Faaliyetleri Yasaklandı.

Birçok ülkeyi etkisi altına alan Koronavirüs Hastalığının (COVİD-19) toplumsal alanlarda yayılımının engellenmesi için Devletimizin tüm kurumları uyulması gereken kuralları belirleyerek yaşanan salgının bir an önce durdurulması için tedbirler almakta olup, vatandaşlarımızın alınan önlemlere istisnasız uyması büyük önem arzetmektedir.

Çankırı İlimizde bulunan su ürünleri avlak sahalarında kontrol görevlilerimizce yapılan kontrol ve denetimlerde; vatandaşlarımızın virüsün bir taşıyıcıdan başka bir insana geçmesini engellemenin en etkili yollarından olan sosyal mesafe kuralına uymadıkları gözlenmektedir.

Bu itibarla; ilgili mevzuat hükümleri gereğince İlimizde bulunan tüm avlak sahalarında (göl,gölet,akarsu) ikinci bir emre kadar amatör balıkçılık faaliyetleri yasaklanmıştır.

Yasağı ihlal edenler hakkında yasal işlem uygulanacaktır.

POLAT KARDEŞLER HAYVANCILIK 05.04.2024

Konulan yasakların yaşanan salgının yayılımının önlenmesi ve halkımızın sağlığı için olduğu unutulmamalıdır.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.