TR 2024
  • kızılcahamam diş
ÇERKEŞ Haber Girişi : 08 Mart 2024 23:11

KARAELMAS EKSPRESİ ÇERKEŞ'TE

KARAELMAS EKSPRESİ ÇERKEŞ'TE
Karaelmas Ekspresi Çerkeş'e geldi. İlk seferlere ise 12 Nisan'da başlayacak

 

KONUK MOBİLYA 21.02.2024

KARAELMAS EKSPRESİ ÇERKEŞ'TE


Ankara'dan başlayarak Çankırı, Karabük ve Zonguldak'ı içine alan tren turu, Batı Karadeniz'in zengin doğal, tarihi ve kültürel mirasının yanı sıra endüstriyel ve jeolojik mirasını, Türkiye'nin sanayileşme yolculuğunu keşfetme imkânı sunacak olan Karaelmas Ekspresi hizmete girmek için artık gün sayıyor.

 

Turistik amaçlı tren yolculuğunu sevenler için 12 Nisan'da seferlerine başlayacak Karaelmas Ekspresi'nde rota boyunca Çerkeş istasyonunda, tarihi konakları Bizans hamamı, Kemer köprüsünü, eti, sütü, balı, kendine has gastronomisiyle ve doğal güzelliklerle çevrili, sakin ve huzurlu atmosferiyle turistlere güzel bir ortan sunacak.
Proje kapsamında Ankara-Zonguldak hattında haftada bir gidiş ve bir geliş olarak turistik sefer düzenlenecek.
Ankara'dan yola çıkacak olan tren sırasıyla Kalecik, Çankırı, Çerkeş, Karabük istasyonlarına uğrayarak Zonguldak'a ulaşacak. Dönüş yolunda ise Yenice ve Eskipazar'da duracak Karaelmas Ekspresi seferlerinin son durağı da Ankara olacak.

POLAT KARDEŞLER HAYVANCILIK 05.04.2024


Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan, trenin Çerkeş durağında ilçeyi gezdi yemek yedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.