TR 2023
  • kızılcahamam diş
  • MUHTAR
ÇERKEŞ Haber Girişi : 13 Kasım 2022 08:59

KARAELMAS YOLCU TRENİ SEFERLERİ YAKINDA BAŞLAYACAK

KARAELMAS YOLCU TRENİ SEFERLERİ YAKINDA BAŞLAYACAK
Karaelmas Treni en kısa zamanda seferlerine başlayacak.
KARAELMAS YOLCU TRENİ SEFERLERİ YAKINDA BAŞLAYACAK

 

ZERHAN BEAUTY

 

KARAELMAS YOLCU TRENİ SEFERLERİ YAKINDA BAŞLAYACAK

 

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Vali Abdullah Ayaz, Çankırı Milletvekili  Salim Çivitcioğlu, Ankara Milletvekili  Zeynep Yıldız, AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık Çerkeş'i ziyaret etti.

 

 

 

Karaelmas Treni ile ilçemize gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan ve beraberindeki heyeti Çerkeş Tren İstasyonunda Kaymakam Emir Osman Bulgurlu, Belediye Başkanı Hasan Sopacı, Saçak Belediye Başkanı Ramazan Yarım, AK Parti İlçe Başkanı Salih Tarın, İl Genel Meclisi Üyesi Hayati Kaya diğer görevliler ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

 

 

 

 

Bakan Alpaslan, Restorasyon çalışmaları tamamlanan ve devam eden tescilli tarihi Çerkeş Konaklarını, Tarihi Kemer Köprü,  IV. Murad Hamamı, IV. Murad Camii, Pir-i Sani Camii ve Türbesi ile tarihi mahalleler ziyaret etti. Bakan Nadir Alpaslan Ardından Çerkeş Belediyesini (Işıklar Konağı) ziyaret ederek yatırımlar, faaliyetler ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

 

 

Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan, "Daha önce milletvekillerimizin girişimiyle Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi çıkmıştı ve bu güzergâh başlamıştı. Biz Çerkeş’i seviyoruz Çerkeş bu Karaelmas Treni'nin "turizm ekspresi" olması yönündeki en önemli duraklardan bir tanesi Çerkeş’dir. Çerkeş’te turizm yönündeki çalışmalarımızda devam etmekte belediye başkanımızla bu yönde çalışmalarımızı yaptık. İnşallah en kısa zamanda da bu Karaelmas Treni'miz seferlerine başlayacak. Buna yönelik çalışmalarımızda son aşamaya gelmiş durumdayız" dedi.

 

KONUK MOBİLYA 21.02.2024

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.