TR 2024
  • kızılcahamam diş
ÇANKIRI Haber Girişi : 09 Mayıs 2023 18:28

Karamemiş’ten Çivitcioğlu’na Kulak Kopartma Tepkisi

Karamemiş’ten Çivitcioğlu’na Kulak Kopartma Tepkisi
Karamemiş’ten Çivitçioğlu’na Kulak Kopartma Tepkisi “ Sen Kimsin? Çankırı halkından hemen özür dilemelisin”

 

KONUK MOBİLYA 21.02.2024

 

 

Karamemiş’ten Çivitçioğlu’na Kulak Kopartma Tepkisi 

 

 

İYİ Parti Çankırı Milletvekili Adayı Mehmet Ali Karamemiş, Ülke gündemine “Devlet memurlarını kulak kopartmakla tehdit” içerikli videosu düşen Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu’nun sözlerini sert dille eleştirdi.

 

Karamemiş katıldığı bir canlı yayında sorulara cevap verdi. “Salim Çiftçioğlu kamu çalışanlarına kulağınızı kopartırım diyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Çankırı'da gergin bir ortam var mı? Dün Erzurum'da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İmamoğlu. İmamoğlu'na taşlar yağdı. Çankırı da var mı? Nedir efendim son durum? Şeklindeki soruya cevap veren Karamemiş şu ifadeleri kullandı;

 

 

 

 

 “Vallahi her iki olayı da kınıyorum Şiddetle kınıyorum, biraz önce söyledim ya bir siyasi rakibiz, Düşman değiliz ki, bu nasıl bir duygu? Ben anlamadım yani. Lanet olsun böyle siyasete. Böyle siyaset mi olur.

 

Biz yurt dışına gittiğimiz zaman bakın Türkçe konuşan biri duyduğumuz zaman hemen kucaklıyoruz değil mi? Kim hangi siyasi parti olduğuna bakmıyoruz, işte Çankırı'da mesela birbirimize düşman değiliz. Farklı siyasi görüşte de olabiliriz ama Çankırılıyız. Diyelim ki İzmir'de karşılaştık, baktık Çankırılı hemen sarılıyoruz, hangi siyasi görüşte olduğuna bakıyor muyuz? Bakmıyoruz. Ama hemşehri olarak tutuyoruz. Niye Çankırı'da siyasi görüşlerimiz farklı olduğu için kavga edelim? Bunu anlamakta güçlük çekiyorum.

 

 

 

 

 

 Sonra Sayın Çivitçioğlu öyle edepsizce kamu çalışanlarına böyle yok kulağını keserim bu nasıl bir tehdit dili ya? Şiddetle kınıyorum ve çıkıp özür dilemeli. Hem Türkiye Cumhuriyeti'nin hem Çankırı halkının bütün seçmenlerinden.

 

Ayıp bir şey, sen kimsin? Bir devlet memurunun kulağını kesiyorsun. Bir devlet memuru deyince biz çocukluğumuzda annemizden babamızdan öğrendik ya. Devlet memuru. Hani saygı gösterilen önü iliklenen şapkası çıkartılan. Ya böyle şey olabilir mi ya? Nereden nereye gelmişiz Evet. Değiştireceğiz bunları. İnşallah, eğiştireceğiz. Olmaz böyle bir şey.

 

Evet. Erzurum'da da Sayın İmamoğlu'na yapılanı şiddetle kınıyorum. Çok ayıp Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'e de, işte Rize'de yapıldı, başka yerlerde yapıldı. Yani bunların hepsini şiddetle kınıyorum. Yapılmaması lazım.

 

 

 

 

 

Bir gerginlik mi olacak?

 

Ben başka illerimizi bilmiyorum, ben Çankırı bazında ben öyle bir şey hissetmiyorum. Ben herkesi kucaklıyorum. Ve bunu hep söylüyorum, kucaklaşarak bütünleşeceğiz, bana ben AK Partiliyim diyorsa daha iyi diyorum bir sarılalım diyorum. Bak. Evet. Kucaklıyorum ya. O da sarılıyor yumuşuyor.

 

Ya insan gibi yaklaştığımız zaman çoğu şeyi aşabiliriz. Sarılmak da çok farklı bir duygu. Yani onu hissederek yapmak. Gerçekten. Bu işte de siyasilere büyük görevler düşüyor. Gittiğim ilçelerde bütün siyasi partilerimi ziyaret ediyorum, belediye başkanlarımızı ziyaret ediyorum. Ben seçildiğim zaman seçilirsem inşallah Allah nasip ederse. Hangi parti olursa olsun benim Çankırılıma, memleketime kim hizmet ediyorsa, kimin ne projesi varsa destek olurum. Ya engeller miyim ben vatandaşıma yapılacak hizmeti ya? Böyle bir şey olabilir mi? Sonra biz hemşehriyiz. Niye kavga ederiz?

 

 

POLAT KARDEŞLER HAYVANCILIK 05.04.2024

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.