• ÇERKEŞ DÜĞÜN SÜNNET NİŞAN ÇEKİMİ
ÇERKEŞ Haber Girişi : 15 Ekim 2020 12:46

Kızılcahamam Tüneli Bu Kez Açılıyor!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Müjdeyi Verdi

Yılan hikayesine dönen ve siyasilerin şu zaman bu zaman açılacak diyerek vatandaşları oyaladığı Kızılcahamam Tüneli bu kez ulaşıma açılıyor.

Ankara-Kahramankazan yolunda devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Bu yol kısa sürede hizmete sunulacak” dedi. Bakan Karaismailoğlu, zorlu kış şartları başlamadan Kızılcahamam Tüneli’ni de vatandaşın hizmetine sunacaklarını söyledi.

02.06.2015 tarihinde ihalesi yapılan ve 2018 yılı sonunda ulaşıma açılacağı söylenilen Kızılcahamam Tünelinde artık sona gelindi. Kızılcahamam’ı Çerkeş’e bağlayan Kızılcahamam Tünelinin ne zaman açılacağı vatandaşlar tarafından merakla beklenilirken Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu 2020’nin ilk çeyreğinde açılacağını söylemişti. Bir türlü söz verilen tarihlerde açılamayan Kızılcahamam Tüneline son noktayı Bakan Adil Karaismailoğlu koydu.


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Ankara temasları sırasında ‘Yine bölgeyi ilgilendiren önemli projelerden birisi Kızılcahamam Tüneli. Kızılcahamam’ı Çerkeş’e bağlayan tünel. 2 bin 71 metre uzunluğundaki bu tünelde de çalışmalar son aşamaya geldi. Şu anda ince işlerini yapıyoruz. Kasım ayı bitmeden, yani kış gelmeden, zorlu kış şartları başlamadan Kızılcahamam Tüneli'ni de vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Önümüzdeki ay içerisinde de oranın açılışı için sizlerle birlikte olacağız.” dedi

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.