TR 2023
  • kızılcahamam diş
ÇERKEŞ Haber Girişi : 28 Kasım 2020 05:48

"Memleket Düşmanları, Medeniyetsizler!"

Şehrin Göbeği Çöp Yuvasına Döndü!

LOKART - HABER ARASI

Çerkeş’in Eski Belediye Başkanı Merhum Abdulkadir Aydemir’in isminin verildiği şehrin tam da göbeğinde ki Abdulkadir Aydemir Parkı çöp yuvasına döndü.

Korona Virüs nedeniyle lokanta ve restaurantlar Gel-Al veya Paket Siparişine döndü. Lokantalardan yemeklerini alan vatandaşlar doğrudan soluğu Abdulkadir Aydemir Parkında almaya başladı. Yemek yemek için şehrin en müsait yeri olan park medeniyet yoksunları yüzünden çöp yuvasına döndü.

‘Bunlar Medeniyet Yoksunları’

Çöp yığınını gören çevredeki vatandaş, “İnsanlar buralara gelip yemek yiyorlar. Yedikten sonra çöplerini çöp kutusuna atmıyorlar. Rüzgar da çöpleri sağa sola taşıyor. Bunlar memleket düşmanı, aciz, medeniyet yoksunları’ diyerek sitem etti.

‘Bunda Sokak Köpeklerinin de Payı Var’

Çevre kirliliğine duyarsız kalmayarak Ajans Çerkeş’e ihbarda bulunan bir vatandaş, “Kimileri çöplerini çöp kutusuna atıyor. Fakat çöp kutusu hınca hınç dolu olduğu için sokak köpekleri de yiyecek bulmak için çöpü dağıtıyor. Rüzgar yüzünden de her yere savruluyor. Belediye temizlik işçileri pandemi süresince çöpleri düzenli olarak boşaltırlarsa bu sorun ortadan kalkar.” dedi.

‘Belediye Zaten Görmüyor!’

Vatandaşlar Çerkeş Belediyesini de hedef alarak, ‘Buralara çöp atanlar belli ki cahil. Peki bunu bizim belediyemizde mi görmüyor. Başkanı, çavuşu görmüyor o kadar çalışan işçilerden biri de mi görmüyor? Dışardan biri gelip görse bu hoş bir durum mu? İlçemizi bu şekilde mi tanıtacağız? Sizler bizi Çerkeş’te temsil edemiyorsunuz gittiğiniz yerlerde nasıl temsil edeceksiniz?’ dedi.

Öte yandan park içinde bulunan masa ve bankların çoğu da pislikten kullanılamaz halde. Bank’ın üzerinde yazan ‘Çerkeş Belediyesi’ yazısı hayvan pislikleri yüzünden okunamaz halde!

Çerkeş Belediye hoparlöründen yapılan ‘Yerlere Çöp Atmayın’ uyarıları yetersiz mi, gereksiz mi?

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.