TR 2024

ODASINI ANTİKA EŞYALARLA DONATTI

 

 

 

ODASINI ANTİKA EŞYALARLA DONATTI

 

Çerkeş'te evinin bir odasını antika eşyalarıyla donatan Hakan Çatal, boş vaktini odada değerlendiriyor.

 

Çerkeş'te 32 yaşındaki Hakan Çatal, yaklaşık 5 yıldır biriktirdiği anika eşyaları için evinin bir odasını ayırdı. Antika eşyalarına büyük ilgi duyduğunu söyleyen Çatal, "Kendimi 5 yıldır bu işe adadım. Makaralı teyipten plak çalara saatlerden daktilolara kadar yüzlerce parça antika eşyam var." dedi.

 

 

 

 

Antika eşya biriktirme serüveninden de bahseden Çatal, "Bu işe sevgili eşimin köyden getirmiş olduğu gaz lambasıyla başladık. Lambayı eve getirip boyadık ve sonra gözümüze hoş gelmeye başladı. Ondan sonra antika eşyaları bulup bu eşyaları da odamızda sergilemeyi düşündük. Zamanla profesyonelleşip şu an ki duruma kadar geldik." dedi.

 

 

 

Evinin kapılarını Ajans Çerkeş'e açan Hakan Çatal, Çerkeş ve Türkiye'de antikaya merak duyanları geçmişe yolculuk yaptırdı. 1950 yıllarına ait taş plak çalar gramofonu ile müzik dinletisi sunan Çatal, uzun uğraşlar sonucunda elde ettiği plaklarını da tanıttı.

 

 

 

Evini ziyaret etmek isteyenlere de kapısının açık olduğunu söyleyen Hakan Çatal, ileri ki zamanlar da bir cafe açıp içerisinde antika eşylarını sergilemek istiyor. 

 

 

Hobi olarak bu işi yapmak isteyenlere de seslenen Çatal, "Hobi olarak yapmak isteyenler dikkat etsin. Piyasada sahte ürünler ve bozuk ürünler de var. Benden bilgi almak isteyenlere yardımcı olabilirim." dedi.

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.