• ÇERKEŞ DÜĞÜN SÜNNET NİŞAN ÇEKİMİ
ÇERKEŞ Haber Girişi : 06 Ocak 2021 21:35

Sokak Köpekleri Uyuşturucu İğneyle Öldürüldü!

Çerkeş’te Skandal Olay!

Çerkeş’te sokak köpekleri toplu olarak öldürülüp çöp kamyonuyla toplandı.

Çankırı’nın Çerkeş ilçesi Yenikent Mahallesinde sokağa çıkma yasağını fırsat bilen caniler herkes evindeyken gece saatlerinde işe koyuldu. Yenikent Mahallesinde hayvan severlerin gözü gibi baktığı 3 sokak köpeği uyuşturucu iğneyle öldürülüp Çerkeş Belediyesine ait çöp kamyonuna yüklendi.

Olay, geçtiğimiz Pazartesi gecesi Yenikent Mahallesinde meydana geldi. Ajans Çerkeş’e o anları anlatan görgü tanığı ve hayvan sever A.A., birkaç kez köpeklerin acı çekerek havladığını duydu. Evinin balkonundan dışarıya bakan hayvan sever kişi kendisinin ‘çocuklarım’ diye hitap ettiği ‘Asil’, ‘Anne’ ve ‘Şiroz’un öldürüldüğünü gördü. Beyaz renkli minibüsün içindeki iki şahsın köpeklere uyuşturucu iğne attığını gören hayvan sever vatandaş sokağa çıkarak bu duruma engel olmak istedi. Fark edildiğini anlayan minibüsteki şahıslar olay yerinden uzaklaşarak kaçtı.


Öte yandan minibüsü takip eden çöp kamyonundaki iki şahıs ise arkada iz bırakmamak için öldürülen köpekleri tek tek toplamaya başladığı iddia edildi. Köpeklerin toplandığını gören hayvan severler çöp kamyonunun önünü keserek polis ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekipler konuyla ilgili soruşturma başlatırken o anlara ait görüntüler ise yürek burktu.

‘BU İŞTE ÇERKEŞ BELEDİYESİNİN PARMAĞI MI VAR?’

Çerkeş Belediyesine ait beyaz renkli bir minibüsün içerisinden iki şahsın sokaktaki hayvanlara uyuşturucu iğne attığını iddia eden görgü şahitleri arkasından gelen ve yine Belediyeye ait çöp kamyonunda ki iki kişinin ise yerde cansız yatan köpekleri toplayarak çöp arabasına atıklarını ifade etti. Öte yandan köpeklerin boyunlarındaki saplı iğnelerin sadece belediyeler tarafından temin edilebileceği vurgulandı. Olay yerinde video çekilirken kamyon şoförünün yüzünü kapatmaya çalışması hayvan severlerin dikkatini çekerek suçluluk psikolojisinden kaynakladığını belirttiler. Daha sonra karakola giden hayvan severler bu işin Çerkeş Belediyesinin yaptığını iddia ederek şikayetçi oldular.


‘ÇERKEŞ BELEDİYESİ SESSİZLİĞİNİ KORUYOR’

Köpeklerin daha önceki günlerde öldürülmüş olabileceği ve ekiplerin ihbar üzerine köpekleri toplamaya gittiği de bir diğer iddialar arasında yer aldı.

İddiaların biri de Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı’nın haberi olmadan Belediye işçilerinin kafasına buyruk hareket ederek sokak köpeklerini öldürülebileceği düşünülüyor.

Vatandaşların en dikkat çekici iddiası ise şu şekilde 'Her kış köpeklerin kızana gelmesinden dolayı köpekler toplu olarak geziyor. Kızandan dolayı agresif olabiliyorlar. Köpeklere kısırlaştırma aşısı yapılmadığı için her anne köpeğin 7-8 tane yavrusu oluyor. Bu durum hiç bir belediyenin hoşuna gitmez. Bu yüzden her kış onların tabiriyle 'Köpek Temizliği' yapılıyor' denildi.

Konunun muhatabı olan Çerkeş Belediyesinden kamuyu aydınlatacak henüz bir resmi açıklama yapılmazken Çerkeş Kaymakamlığına da intikal eden olay karşısında Kaymakamlık sessizliğini koruyor.

‘ÇERKEŞ ÇÖPLÜĞÜ KATLİAMLARIN ARKA BAHÇESİ OLMUŞ’

Beslenme alanlarında besleme çalışması yapan vatandaşlar Çerkeş Çöplüğünde de besleme yapacakları sıra da birçok ölmüş sokak hayvanlarına rastladı. Hayvan sever vatandaşlar ilçe merkezinde öldürülen köpeklerin Çerkeş çöplüğüne atıldığını söyledi.

Ajans Çerkeş’e konuşan hayvan severler ‘Biz olayı fark etmemiş olsaydık daha çok can ölecekti. Ankara ve İstanbul merkezli hayvan hakları dernekleri yakına Çerkeş’e çıkarma yapacaklardır. Failler bulunup cezalandırılana kadar bu olayın takipçisi olacağız’

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.