TR 2024

SOPACI KÜLTÜREL MİRASA SAHİP ÇIKTI

SOPACI KÜLTÜREL MİRASA SAHİP ÇIKTI

 

Yerli ve yabancı çok sayıda ziyaretçi akınına uğrak noktası olan Pir-i Sani Camiisinin harabe lavaboları sil baştan yenileniyor.

 

Pir-i Sani Çerkeşli Hacı Mustafa  Efendi’nin kabrini ziyaret etmeye gelen binlerce vatandaş lavabo ve abdest ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çekiyorlardı. Türkiye’nin her bir köşesinden Çerkeş’e ziyarete gelen vatandaşları harabeye dönmüş bir yapı karşılıyordu.

 

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı’nın yatırım ve vizyon planında yer almayan abdesthane, özellikle de il dışından gelen vatandaşların ihtiyaçlarına karşılık vermiyordu. Bunun üzerine harekete geçen Başkan Sopacı, caminin viran tuvaletlerini yıktırarak yerine modern ve ihtiyaçlara karşılık verecek abdesthane yaptırıyor.

 

 

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı gündemde olmayan bir projenin daha startını verdiğini sosyal medya hesaplarından açıkladı.

 

Pîri Sanî Çerkeşli Hacı Mustafa Efendi’nin  kabrinin bulunduğu Camide ziyaretçilerine yeterli hizmet sağlayamayan lavabolar sil baştan yenilenip üzerine yeni sosyal donatılar ekleniyor.

 

 

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Bir hayal daha gerçek oluyor... Pir-i Sani Camimizin etrafında peyzaj, bahçe düzenleme, bay-bayan abdesthane, bebek bakım odası, dinlenme ve kitap okuma odası yapımı için çalışmalarımızı başlattık. İlçemize hayırlı olsun.” dedi.

 • 6 / 1 SOPACI KÜLTÜREL MİRASA SAHİP ÇIKTI 0

 • 6 / 2 SOPACI KÜLTÜREL MİRASA SAHİP ÇIKTI 1

 • 6 / 3 SOPACI KÜLTÜREL MİRASA SAHİP ÇIKTI 2

 • 6 / 4 SOPACI KÜLTÜREL MİRASA SAHİP ÇIKTI 3

 • 6 / 5 SOPACI KÜLTÜREL MİRASA SAHİP ÇIKTI 4

 • 6 / 6 SOPACI KÜLTÜREL MİRASA SAHİP ÇIKTI 5

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • ERKAN ORHAN28 Ekim 2021 10:58

  YILLARCA YAPILAN ÇEKİŞMEDEN SONRA PAŞA ÇERKEŞE İYİ GELDİ ALLAH YOLUNUZU AÇIK ETSİN ELİNİZ KOLUNUZ AĞRIMASIN

 • Yavuz Orhan15 Ekim 2021 11:36

  Bunca yıl ilgisiz kalınan ve yapılması elzem olan bu yatırımın Çerkeşimize hayırlı olmasını diliyorum,Paşamdan Allah razı olsun memleketimizin çehresini olumlu şekilde değiştirdi,hergün birşeylerin değişmesi bizi gurbette mutlu ediyor..