TR 2023
  • kızılcahamam diş
ÇERKEŞ Haber Girişi : 04 Kasım 2020 15:41

TOKİ'yi Lağım Bastı! Vatandaş Bunu Hak Etmiyor

Çerkeş Bunu Hak Etmiyor!

LOKART - HABER ARASI

Çerkeş’in Cumhuriyet Mahallesinde bulunan TOKİ konutlarını lağım bastı.

Yüzlerce vatandaşın ikamet ettiği TOKİ konutlarında yan yana olan iki lağım kuyusu taştı. Taşan lağım nedeniyle mahalleyi keskin bir leş kokusu sararken mahallede ikamet eden vatandaşlar sitem etti.

1 aydır akan ve akmaya da devam eden lağım suyu vatandaşların kullandığı yol üzerinde küçük göletler oluşturdu. Lağım kokusu nedeniyle evlerinin pencerelerini açamayan vatandaşlar 1 aydır yetkililerin ilgilenmediklerini söyleyerek perişan olduklarını belirtti.

‘1 AYDIR MAĞDURUZ!’

Mahallede ikamet eden vatandaşlar “Evimizde pencerelerimizi açamıyoruz. Virüs nedeniyle sık sık evimizi havalandırmamız gerekiyor ama biz bu durumdan mahrum kalıyoruz. Çocuklarımız kapının önüne oyun oynamaya bile çıkamıyor. 2020 Türkiyesinde bu yaşadıklarımız bize hak mı? Çerkeş Belediyesi TOKİ ile neden ilgilenmiyor. TOKİ’yi resmen b.. götürüyor Başkanda görmüyor” dedi.


‘HEM OKUL ÖNÜ HEM DE SOKAK HAYVANLARI İÇİYOR’

Mağduriyetlerini aktaran mahalle halkı, “Taşan lağım Çerkeş TOKİ İlköğretim okulunun önünde bulunuyor. Aynı zamanda pis lağım sularını sokak hayvanları içerek su ihtiyacını gideriyor. Sorun en kısa sürede giderilmediği takdirde ciddi sıkıntılar doğuracak. Belediye ekipleri Yenikent ve Karamuklu mahallerine bakmaktan buralara bakamaz oldu. Bizim mağduriyetimizi gidersinler” dedi

“ÜST GEÇİT ve YOL SORUNUMUZ DA VAR”

Çarşı merkezi ile TOKİ konutlarını bağlayan D-100 karayolu üzerindeki üst geçit kaza sonucu yıkılmıştı. Üst geçidi kullanamayan vatandaşlar karşıdan karşıya geçerken canlarını tehlikeye attığını ve bir an önce üst geçidin tamamlanması gerektiğini belirtti.


Aynı zamanda TOKİ konutları yolunun bazı kesimlerinin tek şeride düştüğünü söyleyen vatandaşlar ‘Buradan su boruları geçirdiler. Kazdılar fakat tekrar asfalt dökmediler. Yol tek şeride düşüyor. Kışın iki araba karşı karşıya gelince zor anlar yaşıyoruz. Bir de muhtar döktürmüyor gibi duyumlar alıyoruz yahu muhtar mahallesine neden asfalt döktürmesin vatandaşın aklıyla oynamasınlar” dediler.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.