• ÇERKEŞ DÜĞÜN SÜNNET NİŞAN ÇEKİMİ
 • AYDIN GOLD
ÇERKEŞ Düzenleme Tarihi : 25 Ekim 2022 21:15 Haber Girişi : 17 Ekim 2022 20:15

TOPLANTININ ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLARI

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, Kültür Merkezinde esnaflara verilen akşam yemeğinde söz alarak bir konuşma gerçekleştirdi. Toplantının öne çıkan başlıkları:

 

Ercan Tarım2

 

TOPLANTININ ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLARI

 

 

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, Kültür Merkezinde esnaflara verilen akşam yemeğinde söz alarak bir konuşma gerçekleştirdi. Başkan Sopacı konuşmasında yapılan projelerden ve yapılacak projelerden bahsetti. Konuşmanın sonunda ise katılımcıların soruları cevaplandı.

 

İşte o konuşmanın öne çıkan başlıkları;

 

 

'VİZYON PLANI'

 • 2014'te Belediye Başkanı olduğum zaman Çerkeş'te bir Vizyon Planı olması gerektiğini söyledim. Çankırı merkez de dahil hiç bir ilçede vizyon planı yok. Bizim çabalarımız sayesinde Çerkeş'in vizyon planı var!
 • Artık ne, nerede, nasıl yapılacak Belediye Başkanı değişse bile bu vizyona göre hareket edilecek.
 • Geleceğe bakan bir Çerkeş inşa edeceğiz.
 • Belediyecilik sadece akşama kadar dükkanlarda oturup, kahvehanelerde oturup oyun oynamakla veya laklak etmekle geçmiyor! Belediyecilik gönül işi, çalışma işi, azim işidir. Biz bunu elimizden geldiği kadar size gösterdik.
 1. ALTYAPI
 2. YOLLAR
 3. DOĞALGAZ
 4. ANKARA GİRİŞİ
 5. KÜLTÜR MERKEZİ
 6. OYUN ALANLARI, PARKLAR, SPOR ALANLARI
 7. MEZBAHANE 
 8. HAYVAN PAZARI
 9. ARAÇ FİLOSU
 10. KESİNTİSİZ SU
 11. ULUSU ISLAH PROJESİ
 12. YENİ ÇARŞI PROJESİ
 13. ÇERKEŞ MESLEK YÜKSEK OKULU
 14. ALTINDA OTOPARK OLAN YENİ MEYDAN
 15. SEBZE VE BALIK PAZARI
 16. 46 ADET YENİ İŞYERİ
 17. İTFAİYE BİNASI
 18. ÇERKEŞ OSB 3. ETAP
 19. KONAK RESTORASYONU
 20. IV. MURAD CAMİİ
 21. YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU
 22. KREŞ
 23. ORMAN İŞLETME BİNASI
 24. İLÇE EMNİYET BİNASI
 25. ORTAOKUL BİNASI

 

 

 

 

SORU CEVAP

1. DÜKKANLARIN DIŞ GİYDİRME PROJESİNİN AKIBETİ NE OLDU?

Eski çarşımızı restore ederek ilçemizin turizm merkezi olmasını hedefledik ama çarşıdaki iş yerleri vatandaşlarımızın şahsi malları onlarıda yapacağız diye zorlamıyoruz. Bu konu da bizi mahkemeye verdiler.

 

2. YETERSİZ KONUT SORUNU VE YÜKSEK KİRALAR SORUNU NASIL ÇÖZÜLECEK?

Konutlarımız pahalı doğru. Çerkeş'te bir konut sorunu olduğunu biliyoruz. Bu sorunu çözmek için çalışıyoruz. Çarşı merkezimizde 135 adet konut önümüzdeki yıl vatandaşlarımıza verilecek. Yapımı devam eden TOKİ konutlarımız 165 adet önümüzdeki yıl teslim edilecek. Ceza evinin yanına yeni 143 adet konut projemizin çalışmaları devam ediyor. Çerkeş Belediyesi olarak 50 adet konut yaptırıyoruz. Müteahhitlerimize sesleniyorum İlçemizin acilen bin adet konuta ihyitacı var kolları sıvamanızı istirham ediyorum. 

 

 

 

3.MİLLETVEKİLİ ADAYI OLACAK MISINIZ?

Bizim için bu mutluluk kaynağı, onur duyarız ancak vatandaşlarımızın bize emanet ettiği Çerkeş Belediye Başkanlığı görevi var bu görevi en iyi şekilde yapacağız. Şuan için birşey yok görevimizin başındayız.

 

Öte yandan Hayvan Barınağını yaptıracağını söyleyen Başkan Sopacı katılımcılardan gelen 'Hükümet Caddesi üzeri ücretli otopark' sorusu üzerine oylamaya sunarak evet cevabını aldı. Hükümet Caddesinde önümüzdeki yıl ilk 15 dakika hariç ücretli olacak.

 

 

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.