TR 2024

TRANSANATOLİA ÇERKEŞ PARKURU TAMAMLANDI

Çerkeş Her Platformda Türkiye’nin Gündemine Taşınıyor

TransAnatolia Rally Raid yarışması 3. Gününde Çerkeş Kurtçimeni mevkiinde start aldı.

Yarışmayı Çerkeş Kaymakamı Emir Osman Burgurlu, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, Çerkeş İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hakkı Fidan izledi.

 

 

Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı izni ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu desteğiyle 11. kez düzenlenen TransAnatolia Rally Raid Eskişehir’den başladı. 12 Eylül Pazar sabahı saat 07.00’de Eskişehir’den start alan yarışçılar, 357 km yol yaparak Sorgun’da ilk günü noktaladı.

 

Eskişehir’den Kars’a uzanan TransAnatolia Rally Raid macerası 12 Eylül Pazar sabahı start aldı. Bu yıl TransAnatolia’ya Türkiye, İtalya, Hollanda ve İngiltere’den toplam; 40 motosiklet, 19 otomobil, 4 SSV, 4 Quad ve 3 Kamyon olmak üzere 70 araç ve 96 yarışçı katıldı. Yarışın ilk gününde Eskişehir, Nallıhan ve Kızılcahamam özel etaplarında 281 km, toplamda ise 357 km yol yapan yarışçılar günü Sorgun Göletinde tamamladı.

 

Yarış süresince özellikle İtalyan motosikletçiler arasında dikkat çekici bir mücadele yaşanırken, en başarılı Türk pilot Ejder Erişti oldu. TransAnatolia’ya ilk kez katılan Süleyman Aydın ilk günden zorlu bir rakip olacağının sinyalini verdi. Anlas pilotu Serkan Özdemir güne hızlı başlarken, günü dokuzuncu sırada tamamladı. Ducati pilotlarından Murat Yazıcı uzun bir maraton olan TransAnatolia’ya temkinli başlamayı tercih etti.

 

Yarışın ilk günü olan 12 Eylül Pazar günü sıralama şu şekilde gerçekleşti:

Yarışın üçüncü gününde yarışçılar Sorgun Göleti kamp alanından saat 06:00’da start alacak. Yarışçılar için 482 km’lik parkuru ile yarışın en uzun etap günü. Çerkeş, Kurşunlu ve İstiklal yolu özel etaplarının toplamı 290 km. Yarışçılar akşam Çorum’da otelde konaklayarak yorgunluklarını atacaklar.

 

 

Motosiklet grubunda Ducati Multistrada V4 ile yarışa katılan Andrea Rossi de etabın sonlarına yaklaştığı sırada düşerek omzunu incitti; buna rağmen günü altıncı sırada bitirmeyi başardı.

Yarışın 2. gününde Sorgun Göleti’nden start alacak yarışçılar, Çerkeş, Kurşunlu ve İstiklal yolu özel etaplarının toplamıyla 301 km’lik özel etapla toplam 493 km yol yapacaklar.

Yarışın üçüncü gününde yarışçılar Sorgun Göleti kamp alanından saat 06:00’da start alacak. Yarışçılar için 482 km’lik parkuru ile yarışın en uzun etap günü. Çerkeş, Kurşunlu ve İstiklal yolu özel etaplarının toplamı 290 km. Yarışçılar akşam Çorum’da otelde konaklayarak yorgunluklarını atacaklar.

 

 

Öte yandan proje sorumlusu ve etkinliğe katılan sporculara Çerkeş hakkında bilgi veren Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, ilçenin doğası, mutfağı ve tarihi hakkında bilgi vererek ülkedeki sporcuların muhakkak Çerkeş’i gezip görmelerini tavsiye etti.

 • 11 / 1 TRANSANATOLİA ÇERKEŞ PARKURU TAMAMLANDI 0

 • 11 / 2 TRANSANATOLİA ÇERKEŞ PARKURU TAMAMLANDI 1

 • 11 / 3 TRANSANATOLİA ÇERKEŞ PARKURU TAMAMLANDI 2

 • 11 / 4 TRANSANATOLİA ÇERKEŞ PARKURU TAMAMLANDI 3

 • 11 / 5 TRANSANATOLİA ÇERKEŞ PARKURU TAMAMLANDI 4

 • 11 / 6 TRANSANATOLİA ÇERKEŞ PARKURU TAMAMLANDI 5

 • 11 / 7 TRANSANATOLİA ÇERKEŞ PARKURU TAMAMLANDI 6

 • 11 / 8 TRANSANATOLİA ÇERKEŞ PARKURU TAMAMLANDI 7

 • 11 / 9 TRANSANATOLİA ÇERKEŞ PARKURU TAMAMLANDI 8

 • 11 / 10 TRANSANATOLİA ÇERKEŞ PARKURU TAMAMLANDI 9

 • 11 / 11 TRANSANATOLİA ÇERKEŞ PARKURU TAMAMLANDI 10

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • Mavi güç24 Aralık 2021 11:51

  Çerkes için halkın başına geç gelen bir başkan önceki belediye başkanlarin yaptığı ihanetleri unutmadık hasan sopaci ya yaptıkları ve yapacaklari işlerden dolayı tebrik ederiz.