TR 2024
  • kızılcahamam diş
KÖŞE YAZISI Haber Girişi : 26 Ağustos 2021 20:28

Yasin Ustacı Yazdı

Yasin Ustacı Yazdı

GEÇ OLDU GÜÇ OLMADI

KONUK MOBİLYA 21.02.2024

Geç oldu güç olmadı ama bir dahakine olmayacak anlamına gelmiyor.

Çerkeş’in en işlek caddesi olan Hükümet Caddesine sonunda çare bulundu.

Hükümet caddesinde yayalar ve sokak hayvanları, yol üzerine hız kesicilerin yapılmasıyla artık rahata erdi.

Sevgili okurlarımız bazı sürücüler bu konudan şikayetçi olacaklar ama yayalar ve minik öğrenciler için gerçekten önemli bir adım atıldı.

Cadde üzerinde çok sayıda yaya geçidi ve hız sınırının 30 olduğunu gösteren tabelalar olmasına rağmen trafik kurallarına uyulmuyordu. Israrlı haberlerimiz ve çağrılarımıza geçte olsa cevap verildi. Çerkeş Belediyesi tarafından cadde üzerine hız kesiciler (kasis) yapıldı.

Altyapısının tamamlanmasıyla pürüzsüz bir yola kavuşan Hükümet Caddesi hızlı gençlerin hız testi denemesi yaptığı yere dönüşmüştü. Işıklar konağı önünden başlayıp tekstil kavşağına kadar olan kısım bugüne kadar yarış pisti olarak kullanıldı.

Artık buraya kadar..

Ardı arkası kesilmeyen kazalar meydana geliyor çok sayıda sokak hayvanı telef oluyordu.

Öte yandan cadde üzerinde Çerkeş İmam Hatip Ortaokulu, Anadolu Lisesi ve 80. Yıl Cumhuriyet İlköğretim okulu bulunuyor. Özellikle ilköğretim öğrencileri karşıdan karşıya geçerken araba gelebileceğini düşünmeden geçiyordu. Bugüne kadar bir öğrencinin burnu kanamadı ama kanayabilirdi.

 

İnsan hayatının söz konusu olduğu konulardat Tedbirimizi önceden almamız gerekiyor.

Nihayet kasislerle bir nebze de olsa tedbirimizi aldık. Velilerin içi bir nebze de olsa rahatladı. Aynı şekilde hayvan severlerinde.

Bazı sürücüler kasis konusunda şikayetçi. ‘Yüksek ve geniş olmuş’, ‘Tümsek belli olmuyor’, ‘Aracımın altı sürtüyor’ vs. Bu tür problemlerin ortadan kalkması ve sürücülerin de mağduriyetlerinin giderilmesi için kasislerin yükseklikleri tekrardan göz geçirilebilir.

 

Kasis olduğunu belli edecek çizgiler çekilmeli ve tümsek yüksekliği Karayolları Genel Müdürlüğünün belirlediği standartlara uygun olarak ayarlanmalıdır.

Israrlı haberlerimize kulak verdiklerinden dolayı Belediye ekiplerimize teşekkür ediyorum. Biz vatandaşın sesiyiz. Nerede ne eksik varsa onu gündeme getirir kamuoyun takdirine, ilgililerin bilgisine sunarız.

POLAT KARDEŞLER HAYVANCILIK 05.04.2024

Bir dahakine geç olmadan, güç olmadan..

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.