• ÇERKEŞ DÜĞÜN SÜNNET NİŞAN ÇEKİMİ
ÇERKEŞ Haber Girişi : 12 Aralık 2020 12:13

Kızılcahamam-Çerkeş Tünelinin Emektarı Unutulmadı!

Kızılcahamam-Çerkeş Tünelinin Emektarı Unutulmadı!

Çerkeş için ciddi önem taşıyan Kızılcahamam Tünelinde sona yaklaşılırken Eski Milletvekili Hüseyin Filiz’e teşekkür mesajları yağdı.

02.06.2015 tarihinde ihalesi yapılan ve 2018 yılında açılması planlanan Kızılcahamam Tünelinde sona yaklaşıldı. Tünelin ulaşıma açılmasına az bir süre kala Kızılcahamam Tüneli siyasilerin ilgi odağı oldu.

‘IŞIK GÖRÜNDÜ SİYASİLER SAHİPLENDİ’

Çerkeş ile Kızılcahamam arasına yapılan Kızılcahamam Tünelinde ışık görününce siyasiler sahiplenmeye başladı. Tünel yapımı devam ederken çalışmaları yerinde bile incelemeyen bazı siyasiler, tünelin tamamlanmasına az bir süre kala sahiplenmeye başladı. Kızılcahamam Tünelinin fotoğrafları sosyal medya da boy boy paylaşıldı.

‘PROJENİN EMEKTARI UNUTULMADI’

Projenin ihale sürecinden bugüne kadar gelen süreçte çalışmaları yerinde inceleyen ve projenin emektarı 24-25-26. Dönem Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz’e vatandaşlardan teşekkür mesajları yağdı.


Vatandaşların Ankara’ya olan ulaşımını kolaylaştıracak Kızılcahamam Tünelinin mimarı Hüseyin Filiz teşekkür yağmuruna tutuldu.

Dönemin AK Partili Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney ve Dönemin AKP’li Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, Tünelin yapımında büyük emeği olan Hüseyin Filiz’e halkın adına teşekkür mesajları yayınlamıştı.


‘FİLİZ’İN ÇERKEŞ İLE GÖNÜL BAĞI KOPMADI’

Çankırı Eski Milletvekili Hüseyin Filiz Çerkeş’e olan düşkünlüğü ile biliniyordu. Kızılcahamam-Çerkeş Tünelinin Çerkeş’in kaderinin değiştireceğini yıllar önce söylemiş ve Tünel sayesinde ilçenin kalkınacağını vurgulamıştı.

Çerkeş sevdalısı Filiz o dönemde bir gazeteye verdiği röportaj da Tünelin Çerkeş için ciddi önem taşıdığını söyledi. Tünel yapımının ardından Kızılcahamam-Çerkeş yolunun da yapılacağını söyleyen Filiz şu şekilde anlatmıştı, “Burada asıl mesele yol yapımı değil. Asıl mesele Çerkeş'in kaderi. Bu yol yapıldıktan sonra ilçenin kaderi değişecek. Ankara'ya Gerede yolu üzerinden ulaşım sağlayan Bartın, Karabük-Safranbolu ve birçok ilçesi, Kastamonu ve Sinop'un bir kısmı, Çankırı'nın da Ilgaz'dan başlayarak Kurşunlu, Atkaracalar ve Bayramören ilçeleri Gerede üzerinden değil Çerkeş yolundan gidecek. Böylece Ankara'ya ulaşım 40 km kısalacak. Bu yol aynı zamanda 2 devlet yolundan, İstanbul Karadeniz E80 hattı ve Ankara-İstanbul hattı trafiğinden yüzde 1 pay alan alternatif yol olacak. Çerkeş güzergahının bu kadar yoğun şekilde kullanılması ilçemize her anlamda katkı sağlayacak" ifadelerini kullandı.


‘VEKİLLİK BİTTİ YOL ASKIYA ALINDI’

Çankırı Eski Milletvekili Hüseyin Filiz, Kızılcahamam Tüneli projesindeki azmi ve baskısıyla Tünel bugünlere gelebildi. Filiz’in vatandaşlara bir diğer müjdesi de Kızılcahamam-Çerkeş yoluydu. Yol üzerindeki çok sayıda virajların düzenlenmesi ve yolun genişletilmesiyle sürücülerin tercih etmesini sağlayacaktı. Filiz’in 3 Dönem vekillik süresinin dolmasıyla yol projesinin takipçisi olmayınca proje askıya alınmış oldu.


Kurşunlu-Korgun arasındaki yolun takipçisi olan Çankırı Milletvekillerine vatandaşlar sitem etti. Vatandaşlar, çok sık kazaların olduğu tek şeritli Çerkeş- Kızılcahamam yolu ihalesinin yapılmasını bekliyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.